«

»

Kolik peněz jde ve Sportce na jednotlivá výherní pořadí

Zdroj a foto: Sazka

Každé výherní pořadí Sportky má přesně daný podíl z vybraných peněz

Není žádným tajemstvím, že na výhry ve Sportce putuje jen 50 % z peněz, které za ní lidé při sázení tiketů utratí. Zbylá polovina je použita na nemalé náklady spojené s provozováním této loterie a taktéž na nemalý zisk. Zároveň není žádným tajemstvím, že na jednotlivá výherní pořadí Sportky je z oné poloviny pamatováno přesně daným podílem, a my vám teď řekneme, kolik přesně to je.

Na začátek si připomeneme, že Sportka má 5 výherních pořadí, a to páté pořadí (3 uhodnutá čísla), čtvrté (4 čísla), třetí (5 čísel), druhé (5 čísel + 1 dodatkové) a první pořadí (všech 6 správně trefených čísel). K tomu má ještě Superjackpot, který ukrývá největší až stomilionové výhry a získáte ho při vsazení plného tiketu a uhodnutí všech 6 čísel + poslední 1 číslo z Šance.

Ze všech peněz, které sázkaři za Sportku utratí, jde, jak už jsme si uvedli, na výhry rovná polovina. Těchto 50 % se dále rovným dílem rozděluje na I. a II. tah, (kromě Bonusu, který je součástí Superjackpotu a je pro oba tahy stejný). Takto rozporcované peníze se stávají základem 100 % pro přerozdělování peněz na různá pořadí, a to následovně:

  • Superjackpot 10 % z vybraných peněz z obou tahů
  • 1. pořadí 22 %
  • 2. pořadí 7 %
  • 3. pořadí 9 %
  • 4. pořadí 12 %
  • 5. pořadí 40 %

Jak je vidět, na poslední páté pořadí jde největší 40% podíl z vybraných peněz, přitom výhry jsou zde nejnižší, a to v průměru 110 Kč. Důvodem je fakt, že poslední místo sázející trefují nejčastěji. Do Superjackpotu jde zase 10 % z vybraných peněz, což je skoro stejně jako 22 % na 1. pořadí, neboť to se dělí (stejně jako další výherní pořadí) mezi 2 tahy. V Superjackpotu se ale oproti prvnímu místu kumulují astronomické částky z důvodu, že tento Bonus trefí s plným tiketem Sportky v průměru jen 1 hráč z deseti, který trefil 1. místo.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru