«

»

Koupil si jednu z nejdražších SPZ na světě jen proto, že se na něj v hotelu dívali skrz prsty

Foto: pixabay

Bez výhry v Eurojackpotu si v Dubaji, ve městě boháčů, nejspíš ani neškrtnete. Morálka tam je docela pohnutá alespoň podle toho, co říká podnikatel a miliardář Abu Sabah, jehož jmění se pohybuje na částce 2 miliardy dolarů (to je téměř 45 miliard korun). Podle jeho slov byl nucen koupit si jednu z nejdražších SPZ jen proto, že se personálu jednoho luxusního hotelu jeho původní značka zdála málo luxusní…

Jako miliardář v Dubaji máte spoustu povinností, jednou z nich je vlastnit vůz s nejlépe jednočíselnou SPZ

Výherní výsledky Eurojackpotu vás do Dubaje na dovolenou klidně mohou poslat. Ale nepřejte si tam jako miliardář podnikat. Alespoň podle toho, co říká Abu Sabah, tam můžete zažít řadu příkoří. Následné snížené sebevědomí si pak budete muset léčit jak jinak než nákupy. Abyste rozuměli, Dubaj je boháči tak prolezlá, že už jim nestačí porovnávat konta a výši majetku. Svou prestiž tam dokonale vyjádříte poznávací značkou svého auta. Ta by měla být nejlépe jednociferná, i dvojciferné ještě ujdou… ale už ani o číslo více.

Kvůli tomu, že se na Abu Sabaha personál hotelu díval skrze prsty, protože vlastnil luxusní vůz s poznávací značkou se třemi a více čísly, byl tímto miliardář donucen k nákupu. Nejdříve si koupil dvojciferné poznávací značky s čísly 48, 49 a 27. A pak se mu naskytla příležitost koupit poznávací značku s číslem 5. Levná ale rozhodně nebyla… utratil za ni 9 milionů dolarů (více než 202 milionů korun). Tak teď už se snad necítí utlačovaný, co říkáte?

Přitom může jásat. Ve světě šejků jsou tyto jednociferné SPZ velmi dobrou investicí. Poznávací značka s unikátním číslem 1 patří předsedovi vlády Spojených arabských emirátů  Mohammedu bin Rašídu Al Maktúmovi a její výběr je logicky zakázaný. A kolik jste ochotni utratit vy za výjimečnou poznávací značku po tom, co trefíte Eurojackpot?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru