«

»

Koupili byste si džíny za 2,2 milionu korun?

Foto: pixabay

Za neuvěřitelně vysokou částku se na jedné aukci v USA vydražily džíny z konce 19. století, které údajně patřily neznámému zlatokopovi. Jedná se o značku Levi´s a jsou prý v tak dobrém stavu, že by se daly ještě nosit. To ale vzhledem k jejich vysoké ceně rozhodně nedoporučujeme. Na takové džíny byste po výhře v Eurojackpotu potřebovali ne novou šatní skříň, ale spíše trezor!

Džíny byly nalezeny v šachtě opuštěných dolů

Neznámý zlatokop, kterému džíny patřily a který nejspíš moc toužil zbohatnout rýžováním zlata, by se nejspíš asi teď hodně divil, kdyby věděl, že největší bohatství měl tehdy na svém zadku. Džíny, které v dole zanechal, se celkem nedávno vydražily za 2,2 milionu korun. Džíny, které jsou velmi cenné vzhledem k jejich stáří i sběratelskému potenciálu, koupil obchodník s vintage módou Kyle Haupert a doteď je prý z transakce docela v šoku. Vždyť tímto nákupem v mnohém předčil svou drahou polovičku, která při nakupování utrácí peníze rychlostí blesku. Tolik za šaty však nikdy ještě neutratila. A on si za 2,2 milionu korun jen tak koupí staré a otrhané džíny!

Samozřejmě, že džíny nebere jako módní kousek v šatníku, nýbrž jako investici. Předpokládá, že časem by se daly prodat klidně i za téměř dvojnásobek. Není tak vyloučeno, že džíny poputují do další dražby. Možná na ně mezitím trefíte výherní výledky Eurojackpotu, co říkáte?

Kalhoty ušila „bílá pracovní síla”

Džíny Levi´s jsou mírně natrhlé nad kolenem a sešité na druhém koleni. Jsou špinavé a nesou notné známky opotřebení. Přesto by se daly dále nosit. Jejich stáří je datováno do 80. let 19. století, a to hlavně díky nášivce, která oznamuje, že džíny ušila „bílá pracovní síla”. Přesně takové označení na své oblečení společnost Levi´s našívala v době, kdy začal v Americe platit zákon o vyloučení Číňanů, tedy v roce 1882. Výhra v loterii Eurojackpot tedy nemusí nutně znamenat pouze nové kousky oblečení, nýbrž i staré, děravé a ošoupané hadry, které budou mít kolikrát vyšší cenu.

https://www.instagram.com/p/CjjPIhHvqAL/?utm_source=ig_embed&ig_rid=31899ba0-9f4f-4de2-bbe8-863c1da32302

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru