«

»

Královská hra ve Šťastných 10 – pravděpodobnost výhry

Foto: 777cz.eu

Jakou máte pravděpodobnost na výhru v doplňkové hře Královská hra

Šťastných 10 je loterijní hra od Sazky, ve které můžete při vsazení maximální částky 200 Kč na 1 sloupeček vyhrát až 40 milionů korun. Jakou máte šanci trefit aspoň nějakou výhru, se dozvíte v tomto článku pravděpodobnost výhry ve Šťastných 10.

Loterie Šťastných 10 má ale ještě doplňkové hry. Jednou z nich je Šance milion, v níž, jak už název napovídá, můžete za uhodnutí všech 6 čísel sázenky získat až 1 milion korun. Druhou, a co do výše maximální výhry lákavější doplňkovou hrou, je Královská hra, ve které při vsazení maximální částky 200 Kč na 1 sloupeček můžete vyhrát až 60 milionů korun.

Královskou hru lze vsadit pouze se základní hrou Šťastných 10, a to za stejnou částku, kterou do Šťastných 10 investujete. Pokud si tedy Šťastných 10 vsadíte za pouhých 10 Kč a rozhodnete se hrát i Královskou hru, zaplatíte dalších 10 Kč navrch. Při maximu 200 Kč na sloupeček vás tiket i s Královskou hrou vyjde na 400 Kč za sloupeček.

Královské číslo je první vylosované

Královské číslo je takové, které je ve Šťastných 10 vylosováno jako první (losuje se 20 čísel z 80). Hra je to tedy velice jednoduchá. Stejně jako ve Šťastných 10, kde se výhra počítá podle předem přesně daného koeficientu, kterým se vynásobí váš vklad, se koeficientem vypočítává i výhra v Královské hře.

Tabulka výher Královské hry je následující:

Pakliže trefíte Královské číslo, tedy první vylosované číslo je obsaženo mezi vašimi vsazenými, výši výhry Královské hry zjistíte, když si podle počtu tipovaných a trefených čísel vyhledáte koeficient a tím vynásobíte váš vklad.

Příklad: Při vkladu 100 Kč a 6 vsazených a 5 trefených čísel je koeficient 50x. Jestliže uhodnete Královské číslo, vynásobíte 50x 100 Kč a získáte výhru 5 000 Kč.

Jaká je pravděpodobnost aspoň nějaké výhry v Královské hře?

V Královské hře nemusíte vyhrát nic, stejně jako můžete vyhrát různě vysoké výhry podle různých koeficientů. Pravděpodobnost na výhru aspoň nějaké výhry, ať už té nejnižší anebo nejvyšší, je pak podle počtu vsazených čísel následující:

 • 1 číslo = 1 ku 80
 • 2 čísla = 1 ku 40
 • 3 čísla = 1 ku 26,7
 • 4 čísla = 1 ku 20
 • 5 čísel = 1 ku 16
 • 6 čísel = 1 ku 13,3
 • 7 čísel = 1 ku 11,4
 • 8 čísel = 1 ku 10
 • 9 čísel = 1 ku 8,9
 • 10 čísel = 1 ku 8

Z přehledu výše je zřejmé, že pravděpodobnost na získání jakékoliv výhry v Královské hře se liší podle počtu vsazených čísel. Jestliže se nebudete zaměřovat na maximální možnou výhru, ale na to, vyhrát aspoň něco – cokoliv, pak nejvýhodnější je vsadit si Královskou hru s 10 tipovanými čísly s pravděpodobností výhry 1:8.

Oproti Šťastným 10, kde je nejvyšší pravděpodobnost na nějakou výhru u 6 tipovaných čísel, je zde u Královské hry ta výhoda, že 10 tipovaných čísel vám zároveň nabízí nejvyšší možnou výhru až 60 milionů za 200 Kč.

5/5 - (2 votes)

1 ping

 1. Šance milion ve Šťastných 10 – pravděpodobnost výhry | 777cz.eu

  […] výher si můžete přečíst tyto dva články: Šťastných 10 – pravděpodobnost výhry anebo Královská hra ve Šťastných 10 – pravděpodobnost výhry. O vašich šancích v druhé doplňkové hře Šance milion si napíšeme […]

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru