«

»

Kráva za 7,7 milionu korun

Foto: pixabay

Až vyhrajete v Eurojackpotu, můžete miliony schovávat nejen v garáži, nýbrž i v chlívku. Nedávno byla v aukci vydražena kráva, jejíž cena se vyšplhala na neuvěřitelných 262 tisíc liber (v té době to bylo v přepočtu 7,7 milionu korun). Co dělá z krávy nejdražší krávu na světě? Především její plemeno a výtečný rodokmen.

Jméno po člence skupiny Spice Girls

Nejspíš ani členka skupiny Spice Girls by se necítila uraženě, kdyby zjistila, že po ní byla pojmenovaná kráva, která v aukci získala cenovku s popisem 7,7 milionu korun. Tato cena z ní udělala nejdražší krávu na světě. Kráva Wilodge Poshspice patří k plemeni limousine. Pochází ze stáda, které farmářka Christina Williamsová založila se svým otcem už v roce 1989. Její matkou je výstavní kráva, která vlastní řadu ocenění z výstav. Už v době, když šla farmářka s krávou na aukci věděla, že o ni bude velký zájem. Rekordních vydražených 7,7 milionu korun jí však vyrazilo dech.

Farma za miliony?

Výherní výsledky Eurojackpotu vám ke krávě za 7,7 milionu korun mohou pořídit i výstavní ovci plemene texel za 10 milionů nebo berana za 6,7 milionu korun. Na vaši milionovou farmu může shůry dohlížet holub za 41 milionů korun. Kdo říká, že se po výhře v Eurojackpotu musíte účastnit pouze aukcí, kde se draží šperky a diamanty? I v aukcích se zvířaty se dají rozfofrovat miliony.

Největším průvanem ve vaší peněžence však bude zabezpečení vaší farmy. Protože co si budeme povídat, na holubovi za 41 milionů si liška smlsne úplně stejně jako na holubovi bez cenovky.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru