«

»

Které věci si nekoupí ani milionář?

Foto: pixabay

Chcete vyhrát v loterii už jen z toho důvodu, že si potom budete moci koupit téměř všechno na světě? Tak to si slovíčko „všechno” dejte do hodně velkých uvozovek. Ani po výhře v Eurojackpotu, kde je možné vyhrát jednu z nejvyšších výher v Česku ve výši 2,5 miliardy, na některé věci finančně zkrátka nedosáhnete. Ne proto, že by svou cenou Eurojackpot převyšovali, nýbrž proto, že jsou neocenitelné a zaplatit jednoduše nejdou. Co je to?

Zdraví si ani miliardář nezaplatí

Zdraví je hodně diskutovaným tématem, které je často spojováno právě s možností koupit si ho za peníze. Je pravdou, že s penězi na tom můžete být, co se zdraví týče, mnohem lépe než bez peněz. A to z toho důvodu, že si třeba zaplatíte nadstandardní léčbu, kterou nehradí pojišťovny. Ani výherní výsledky Eurojackpotu však nejsou zárukou pevného zdraví.

Sebeovládání a pevná vůle

Ani lidská schopnost, jakou je sebeovládání a pevná vůle nemá visačku s cenou. Přitom je velmi potřebná mimo jiné i při výhře v loterii. Představte si, co se stane, když trefíte Eurojackpot nebo Sportku a najednou vám na účtu přistane obrovská suma peněz. Je mnoho případů výherců, které dokazují, že sebeovládání je v tu chvíli potřeba k tomu, abyste nepodlehli zbytečnému rozhazování a dali vašim investicím pevné mantinely.

Láska a věrnost

Na seznam věcí, které si nekoupí ani milionář, jsme dali i lásku. I přesto, že právě u ní se s námi bude mnoho lidí hádat o opaku. Každopádně je pro výherce Eurojackpotu mnohem lepší variantou, když v době výhry už svou drahou polovičku má. Všechny případné známosti, na které narazí bezprostředně po výhře, jsou už přinejmenším podezřelé.

Ryzí přátelství

Velmi podobné je to i s přátelstvím. Co si budeme povídat, „přátelé”, kteří se na vás nalepí po tom, co vyhrajete v loterii, asi nebudou ti praví a je potřeba je prověřit stejně pečlivě jako vaše výherní Eurojackpot výsledky na tiketu.

Určitě existují i další věci, které si za peníze nekoupíte. Tady je dobře vidět, že ani miliardář, který je finančně za vodou, nemůže mít všechno. To budiž útěchou pro ty, kteří v loterii dosud neuspěli.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru