«

»

Legendární dres fotbalisty Diega Maradony se vydražil za více než 200 milionů korun

Foto: pixabay

Neuvěřitelně se plácl přes kapsu anonymní kupec, který na aukci, kterou zprostředkovávala aukční síň Sotheby´s, vysolil 7,1 milionu liber (v přepočtu více než 200 milionů korun) za dres Diega Maradony, který ho měl na sobě během zápasu v roce 1986. Tehdy legendární fotbalista dvěma góly rozhodl čtvrtfinále proti Anglii na MS v Mexiku. Dali byste za dres tolik po výhře v Eurojackpotu?

Nejdražší sportovní relikvie

Cena Maradonova dresu, který se dražil v aukční síni Sotheby´s, se přitom odhadovala na nějaké 4 miliony liber, výsledek však překonal všechna očekávání. Jó na takové akce je potřeba jít jen tehdy, když máte výherní výsledky Eurojackpotu v kapse.  Ačkoliv si kupec přál zůstat v anonymitě, spekuluje se, že se jedná o zámožného člověka z Blízkého východu. Na aukcích tohoto typu je běžné, že se věci známých sportovců a celebrit prodávají za vysokou cenu. Fotbalový dres Diega Maradony se však stal vůbec nejdražší sportovní relikvií. Aukce proběhla na přelomu dubna a května tohoto roku.

Přitom došlo i na ověřování pravosti dresu. Když se totiž rozhodnete z výhry v Eurojackpotu ukrojit tak velkou částku, jakou je 200 milionů korun, chcete mít jistotu, že měl Maradona dres na sobě zrovna v tu chvíli, kdy svým gólem, který se také označuje jako „boží ruka”, rozhodl o výsledku zápasu. V minulosti se totiž objevily spekulace, že dres měl Maradona na sobě jen v prvním poločase a pak ho vyměnil za jiný. To se ale nepotvrdilo. Tak snad je dres za více než 200 milionů právě tím, který fotbalista propotil v osudný okamžik.

Argentinci doufali, že dres zůstane v Argentině

A jelikož Diego Maradona se narodil v Argentině, o jeho vlastnictví se ucházel také soukromý sběratel Marcelo Ordas. Toho v aukci podporoval i argentinský svaz, který doufal, že dres zůstane v Argentině. Bohužel 5,5 milionu liber (as 160 milionů korun), které měli k dispozici, na nákup nestačilo.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru