«

»

Legendární James Bond na charitativní akci vydělal přes 168 milionů korun

Foto: pixabay

Kdo by to byl čekal, že spisovatelem Ianem Flemingem smyšlený agent 007 James Bond (vznikl v roce 1952) bude za pár desítek let plnit kina a vydělávat miliony na prestižních charitativních akcích? Na zatím poslední charitativní dražbě, která byla pořádána aukčním domem Christie´s k 60. výročí první bondovky, vydělal přes 168 milionů korun. A to je číslo, které vám sice může přinést výhra ve Sportce, ale nestává se to často. Významná aukce se konala na přelomu září a října tohoto roku.

Pořád se spekuluje o tom, kdo Fleminga k vytvoření dokonalého agenta inspiroval

Až trefíte Sportka výherní výsledky a ty budou více než slušné, budete moci celé dny ležet v bondovkách, případně zjišťovat, kdo tvůrce Jamese Bonda k vytvoření superschopného agenta inspiroval. O tom se totiž dodnes spekuluje a sám Fleming to nikdy neprozradil. Odborníci, kteří se tímto tématem zabývají, mají za to, že je James Bond směsicí různých agentů, se kterými se spisovatel Fleming za život potkal. Od těch si vzal vždy to nejlepší, aby tyto vlastnosti později spojil do charakterní postavy Jamese Bonda, kterému nemůže odolat žádná žena. Ať už je to s inspirací jakkoliv, musí se nechat, že to udělal dokonale. James Bond na televizních obrazovkách žije dodnes a svou tvář mu propůjčila řada skvělých herců. A žije nejen tam, nýbrž i na charitativních akcích, kde jeho fenomén vydělává miliony pro dobrou věc.

Dražila se replika kaskadérského Astonu Martin DB5 z filmu Není čas zemřít

Na akci, kterou pořádal aukční dům Christie´s k příležitosti 60. výročí první bondovky, létaly miliony. Dražila se celá řada předmětů ze slavných filmů. Vůbec nejdražší byla replika kaskadérského vozu Astonu Martin DB5 z filmu Není čas zemřít, která byla prodána za v přepočtu 80,6 milionu korun. Tedy za polovinu celkové utržené částky.

Celkem se na aukci vybralo v přepočtu přes 168 milionů korun, které putovaly na dobrou věc. Peníze z jednotlivých vydražených položek putovaly na odlišné účty charitativních organizací. Dražilo se například i Fabergého vejce vytvořené pro film Octopussy, jehož výtěžek ve výši přes 9 milionů korun byl darován organizaci UNICEF.

Možná, až vyhrajete ve Sportce, se budete podobných akcí účastnit taky. Třeba si pak domů odnesete alespoň hodinky Omega Seamaster Diver 300M 007 Edition za v přepočtu 6,2 milionu korun.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru