«

»

Loterijní čtení – knihy o loterii a hazardu

Foto: pexels

Co dělat v mezičase uzavřené sázky a jejího slosování? Dlouhou chvíli si můžete zkrátit například četbou. Ať už hrajete Sportku, Eurojackpot, Šťastných 10 nebo se zaměřujete spíše na sportovní sázky, sestavili jsme pro vás seznam knih, které se nějakým způsobem dotýkají právě sázek a hazardu. Najít v nich můžete užitečné tipy pro vaše sázky, ale i tematické pobavení. Musíme ale podotknout, že ti z vás, kteří čekají plné regály knih v češtině o tom, jak vyhrát ve Sportce, budou maličko zklamaní. Zas tak hodně jich na našem trhu není. Přesto věříme, že vás některé publikace zaujmou.

Pohled na hazard z různých úhlů…

  • „HAZARDNÍ HRÁČ”: Billye B. Currieová

I přesto, že Sportka nepatří do předních linií nejrizikovějšího hazardu tak, jako kasina a automaty, s hazardem je spojená. Proto vám obzory rozšíří následující knihy, které se hazardu a sázkám věnují z různého pohledu. Například kniha „Hazardní hráč” kterou napsala psycholožka Billye B. Currieová se zabývá hazardem z psychologického hlediska. Rozebírá jak příležitostné, tak i patologické hráče a jejich hlavní rysy.

  • „SOUDNÍ JUDIKATURA V OBLASTI HERNÍHO PRÁVA”: Jan Malast

Návod, jak vyhrát ve Sportce vám ani tato kniha nejspíš nepřinese. Ale provede vás více než stovkou soudních rozhodnutí v oblasti herního práva, které se udály od roku 1918 do současnosti.

  • „DOSTIHY, SÁZKY A HAZARDNÍ HRY”: Filip Husák

Tato kniha by vám mohla se Sportkou maličko pomoct. Kromě jiného se v ní autor zaměřuje na nejčastější chyby sázkařů. Seznamuje čtenáře s matematickými zákonitostmi hazardních her a rozdává tipy na nejrůznější herní strategie.

Příběhy s tématem výhry v loterii

Ne a ne vyhrát ve Sportce? Šťastné Sportka výsledky se vám vyhýbají jako čert kříži? No tak si výhru v loterii užijte alespoň prostřednictvím psaných a smyšlených řádků. Máme pro vás tip na knihy, v nichž hlavní hrdinové řeší právě onu výhru v loterii.

  • „VÁNOČNÍ LOTERIE”: Carol Higgins Clarková, Mary Higgins Clarková (příběh ve vztahu matka a dcera)

Zaměstnanci tržnice v městečku Branscombe ve státě New Hampshire společně sázejí a jednoho se dozví, že v loterii vyhráli pohádkových 180 miliónů dolarů. Jenže, v sousedním městě existuje ještě jeden výherní los, o který se zatím nikdo nepřihlásil. Komu patří? Na to přijdete, pokud se zcela poddáte řádkům tohoto loterijního příběhu.

  • „VÝHRA V LOTERII”: Mary Higgins Clarková, Carol Higgins Clarková

Pokud se vám předešlá kniha bude líbit, od tématu nemusíte odbíhat k jiným autorům. Spisovatelky Mary a Carol Higgins Clark (matka s dcerou) se mu znovu věnují v další své knize „Výhra v loterii”. V ní tentokrát nechají v loterii vyhrát manželský pár a to rovnou 40 miliónů dolarů. Knihu spisovatelky rozčlenily do jednotlivých kratších povídek.

  • „VÝHRA”: Patricia Wood

Kniha vypráví příběh dvaatřicetiletého muže, který to ve svém životě nemá lehké. Je mentálně mírně retardovaný, zemřela mu babička a jeho vlastní matka a sourozenci ho připraví o dědictví. Pak se na něj usměje štěstí – v loterii vyhraje 12 miliónů dolarů! Co s nimi asi podnikne?

Jako bonus… kniha

  • „ZRÁDNÁ NAHODILOST”: Nassim Nicholas Taleb

Tuto knihu si určitě nedáte do přímé spojitosti s výhrou ve Sportce, určité znaky v ní ale najdete. Autor v ní popisuje teorii pravděpodobnosti. A jak k ní mnozí dokážou být slepí. Mimo jiné upozorňuje na to, že pokud štěstí zaměníte za schopnosti, je to stejné jako být jednou nohou v pekle. Autor v knize zmiňuje hlavně úspěchy a neúspěchy v obchodování, na místo obchodu si ale klidně můžete dosadit i ono sázení.

Máte jiný tip na loterijní čtení? Tak sem s ním!

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru