«

»

Loterijní výherce byl okraden o los s 220 miliony

Zatčený Adul Saosongyang / Foto: Vacaville Police Department

Původně si pravý výherce i zloděj mysleli, že jde jen o 220 tisíc

Muž žijící ve městě Vacaville v Kalifornii, USA, si v posledním měsíci loňského roku koupil los od loterie Scratchers, jež byl po setření výherní. Když šťastlivec zjistil, že bude díky losu bohatší o 10 000 dolarů (v přepočtu přes 220 tisíc korun), pochlubil se ihned svým spolubydlícím, což byla obrovská chyba.

To ale zjistil až ve chvíli, kdy svou výhru následující den oznámil pořadatelům loterie. Ti mu totiž sdělili, že los výherní není. Vzápětí mu došlo, co se stalo. Jeho los mu ukradl jeden ze spolubydlících Adul Saosongyang (35). Ten si šel vybrat výhru z kradeného losu den poté, ale ani jemu peníze nebyly vyplaceny. Výhra totiž nečinila předpokládaných 10 000 dolarů, ale 10 milionů dolarů (v přepočtu přes 220 milionů korun).

Pravý majitel výherního losu krádež nahlásil na policii a loterijní společnost zahájila obvyklý ověřovací proces, jenž používá vždy, když někdo vyhraje více než 600 dolarů (v přepočtu přes 13 tisíc korun). Pracovníci loterie se vydali do obchodu, kde byl los prodán, a tam jim bylo oznámeno, že byl možná odcizen. Z toho důvodu si zažádali o záznamy z bezpečnostních kamer a poté se spojili s lidmi od policie.

Z dalšího vyšetřování vyplynulo, že si Adul koupil stejný los od stejné loterie a prohodil ho potají s tím ukradeným výherním. Loterie si ho následně pozvala do svého sídla, aby si svou výhru vyzvedl. Tam už na něj ale čekali policisté, kteří ho obvinili z krádeže a nasadili mu pouta.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru