«

»

Manželé získali Lotus Esprit za pár kaček, za desítky milionů ho pak prodali samotnému Elonu Muskovi

Foto: pixabay

Lepší, než výhra v Extra Rentě může být fakt, že od vás nakupuje nejbohatší muž světa Elon Musk. Přesně to se podařilo šťastnému páru z Long Islandu v New Yorku. Tomu se v roce 1989 podařilo doslova za pár korun v rámci tak zvané slepé aukce koupit bondovský Lotus Esprit z roku 1976.  Vůz následně v roce 2013 prodali za 997 tisíc dolarů (v té době téměř 23 milionů korun). Kupcem nebyl nikdo jiný než samotný Elon Musk.

Vzácný Lotus Esprit ze slavné Bondovky se ukrýval v uzamčeném skladu

Výherní výsledky Extra Renty můžete mít klidně na dosah ruky a dělit vás od nich může jen štěstí nebo náhoda. Ne vždy ale musí mít formu loterijního tiketu. Své o tom ví teď už manželé z Long Islandu, kteří se v roce 1989 bavili aukcemi dlouho nepoužívaných skladů. Tyto aukce se vám mohou, ale také nemusí vyplatit. Záleží na tom, co se v dotyčném skladu ukrývá. V jejich případě šlo o trefu do černého. V jednom ze skladů, který koupili v přepočtu za 2300 Kč, se ukrýval automobil Lotus Esprit z roku 1976, který se používal při natáčení filmů o Jamesovi Bondovi. Konkrétně tento kus byl využit k natáčení podvodních scén.

Že se jedná o velmi cennou filmovou relikvii, o tom manželé neměli ani páru. Až později si nechali ověřit různé souvislosti a mohli si gratulovat. Ukázalo se totiž, že se jedná o velmi cenný kousek. Aut pro film Špion, který mě miloval, bylo vyrobených celkem 8. Jak později zjistili, jejich nalezený Lotus sloužil pro natáčení podvodních scén. Jó výhra v Extra Rentě může mít různé podoby.

Auto zrekonstruovali a prodal Elonu Muskovi

Výhra v Extra Rentě vám může mimo jiné přinést i kontakt se slavnějšími lidmi. Naši šťastlivci automobil zrekonstruovali a v roce 2013 ho dali do aukce. V ten okamžik ani netušili, že za částku v přepočtu téměř 23 milionů korun od nich auto, které vypadá jako ponorka, koupil samotný Elon Musk. To se dozvěděli až později. Elon Musk poté také přiznal, že ho zrovna tento automobil inspiroval k vytvoření jeho Cybertrucku.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru