«

»

Máte volných 18 milionů? No tak si pořiďte létající auto!

Foto: pixabay

Až budete po výhře ve Šťastných 10 nakupovat, můžete na svůj seznam věcí nově připsat i létající auto. To, které bylo vyrobeno na Slovensku má totiž konečně technickou! AirCar od vynálezce Štefana Kleina může ale stát až 750 tisíc eur (18,3 milionu korun).

AirCar může kdykoliv vzlétnout

Není tomu tak dávno, co vynálezce Štefan Klein absolvoval první zkušební let se svým létajícím autem. AirCar se poprvé testovalo v říjnu roku 2019. Teď už může oficiálně na nebesa. Létající auto absolvovalo přes 70 hodin testovacích letů a přes 200 vzletů a přistání. A protože vše probíhalo hladce, získalo všechna potřebná povolení. Ten, kdo bude AirCar pilotovat, teď může kdykoliv požádat o povolení k letu a může vzlétnout. Díky tomuto úspěchu hodlá společnost Štefana Kleina začít se sériovou výrobou. Výherní výsledky Šťastných 10 i z vás mohou udělat jejího klienta. Hlavním investorem této společnosti je 16. nejbohatší Slovák Anton Zajac. Do projektu už vložil přes 1,5 milionu eur (téměř 37 milionů korun) a věří, že největší zájem o létající auto bude v USA.

Co AirCar umí?

Air Car je dlouhé 5,2 metru, disponuje motorem značky BMW s objemem 1,6 litru a o síle 140 koní. Investice výhry ve Šťastných 10 zrovna do tohoto vozítko-vznášedla nemusí být vůbec špatná. Je to totiž hybrid a využijete ho jak na zemi, tak ve vzduchu. Na zemi umí AirCar jet rychlostí až 160 km/hod., ve vzduchu pak umí létat rychlostí 170 kilometrů v hodině. K tomu, abyste mohli s létajícím autem vzlétnout, potřebujete rychlost 120 km/hod. a ranvej dlouhou 300 metrů. Proměna z automobilu na letadlo stroji trvá přesně 2 minuty a 15 sekund. Jó po výhře ve Šťastných 10 si i fanoušci filmové série Transformers přijdou na své… a to v úplně jiném měřítku!

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru