«

»

Máte zbytečné 4,4 miliardy? Pak si v květnu na aukci můžete koupit portrét Marilyn Monroe od Warhola

Ilustrační foto: pexels

Trefit Eurojackpot do května dvakrát nejspíš nestihnete. Jenže vyhrát alespoň dvakrát v Eurojackpotu, to je to, co potřebujete, abyste si v new yorské aukční síni Christie´s mohli koupit Warholův portrét Marilyn Monroe, jehož cena se odhaduje na 200 milionů dolarů (to je tedy zhruba 4,4 miliardy korun).

Portrét Marilyn Monroe je absolutní špičkou v umělecké sféře

Vzácný obraz, který Andy Warhol namaloval v roce 1964 a který nese název Shot Sage Blue Marily, zobrazuje Marilyn Monroe s výraznými modrými očními stíny, které mají stejný odstín jako pozadí obrazu. Podobných portrétů Marilyn Warhol namaloval jen několik, a to vždy na jinak barevném pozadí. I proto se počítá s tím, že se konečná cena nad odhad ještě navýší. Ale nezoufejte, pokud zrovna na tento obraz nemáte. Když vám výherní výsledky Eurojackpotu padnou alespoň jednou, můžete nakupovat jiná umělecká díla. I když nutno podotknout, že Marylin je opravdovou špičkou v umělecké sféře. Šéf aukční síně zdůrazňuje, že tento portrét zobrazuje příslib amerického snu, optimismus, křehkost, celebritu a zároveň také ikonu.

Nakupovat můžete i jiné věci, například úplně první komiks Captain America za 3,1 milionu dolarů

Výhra v Eurojackpotu vám umožní nakupovat v aukci častěji. Koupit si můžetete podstatně levnější věci, než je obraz Marylin, například úplně první vydaní komiksu Captain America. To se nedávno vydražilo za 3,1 milionu dolarů (tedy za téměř 70 milionů korun).

Na aukci se však dají sehnat i vzorky měsíční půdy, které v roce 1969 nashromáždil samotný Neil Armstrong na misi Apollo 11. Jejich cena se odhaduje na 1,2 milionu dolarů (tedy na téměř 27 milionů korun).

Eurojackpotová výhra vám může dokonce koupit starou psí boudu s dírou v její střeše z Kostariky za 300 000 dolarů (zhruba za 6,7 milionu korun). Že to je na psí boudu trošku hodně? To ale ještě nevíte, že na ni dopadl meteorit! Onen meteorit ale v boudě není, za ten si totiž musíte připlatit další extra částku, a to 600 tisíc dolarů (tedy zhruba 13 milionů korun).

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru