«

»

Meteorit ve střeše jako výhra v loterii

Foto: pixabay

Místo výherních výsledků Sportky můžete vyhlížet meteorit. Pokud budete mít štěstí, mohou vám střechou prolétnout miliony. Stejně jako se to stalo indonéskému výrobci rakví Josuovi Hutagalungovi. Tomu v obýváku přistál 4,5 miliardy let starý meteorit, který z něj udělal milionáře. A pak že štěstí neprší z nebe! I vám může výhra ve Sportce přistát do klína stejně jako kámen z vesmíru…

Není meteorit jako meteorit…

Výhra ve Sportce a nález meteoritu… co se pravděpodobnosti týče, si tyto dvě odlišné události mohou podat ruce. Pokud máte štěstí, mohou vám miliony přistát ne na kontě, ale rovnou v obývacím pokoji. Indonésan měl velké štěstí, že byl v době pádu meteoritu zrovna venku. Meteorit, který proletěl střechou jeho domu, vážil necelé dva kilogramy. Jeho cena byla stanovena na více než 40 milionů korun. Tolik ale Joshua nedostane. I tak může ubrat v práci a přidat na luxusu. Meteorit mu totiž proplatí 30 let jeho současného výdělku. Z peněz Joshua hodlá postavit kostel, opravit dům a zapracovat na holčičce. S manželkou mají totiž zatím jen dva syny. Vzácný meteorit skončil v rukou amerického sběratele a získal jméno Kolang podle vesničky, ve které byl nalezený.

Ceny meteoritů nebývají vždy tak závratné. Jako v mnoha dalších případech i tady cenu ovlivňuje řada faktorů. Například složení vesmírného kamene. Meteority, které mají stejné složení jako mlhovina, ze které vznikla Sluneční soustava, mají vysokou cenu. Cenu ovlivňuje i tvar, velikost a stav meteoritu.

Meteorit v botě

Když vidíte na obrazovce šťastná čísla Sportky, ještě to neznamená, že jste vyhráli, protože je rozhodující, zda máte vsazeno. Stejně jako fakt, že máte meteorit v botě, neznamená, že vás bota bude tlačit. Naopak. Luxusní boty za 15,5 milionu dolarů by vás tlačit opravdu neměly. Jedná se o luxusní pár bot od designéra Antonia Vietriho, který jej vytunil 30karátovým zlatem a kouskem meteoritu objeveného v roce 1596, který fikaně ukryl do podpatku.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru