«

»

Mexický prezident chtěl prodat státní letoun v loterii

Foto: pexels

Jen málokdo si umí představit, jak těžké je prodat letadlo. Ne jen tak ledajaké, nýbrž Boeing 787-7 Dreamliner v hodnotě asi 5 miliard korun, který vlastní mexická vláda. Je těžké si to představit, protože ani jedna z nejvyšších výher v loterii v Česku – Eurojackpot ve výši 2,5 miliardy, by na to nestačila. A tak se ani nedivíme prezidentovi Obradorovi,  že navrhl zbavit se jej v loterii.

Jak by loterie vypadala?

Vzhledem k neskladnosti a možná i nevyužitelnosti výhry by zájem o tuto loterii nejspíš ani zdaleka nepřekročil zájem o naši nejoblíbenější loterii Sportku. V ní rostoucí jackpot sice nedosahuje takových výšin, jako Boeing 787-7 Dreamliner, ale tato záležitost je důkazem toho, že v některých věcech je lepší držet se bezpečně při zemi.

Představy prezidenta hovořily jasně. Jedna senzační loterie o neprodejný letoun, cca 6 miliónů losů a každý po 500 pesos. Za tuto cenu by mohla aktuální vláda letoun prodat s hlavou hrdě vztyčenou a napravit to, co vláda předešlá totálně nevychytala. Vybrané peníze by šly na rozvojové projekty. Bohužel se ale jeho návrh neuchytil. Asi stejně, jako se letadlo neuchytilo v prodejní nabídce. Taková škoda! Kromě nejmodernějšího vybavení disponuje i koupelnou z mramoru.

Šanci na jeho koupi mají zahraniční sázkaři

Vzhledem k vysoké ceně letounu mají na jeho koupi šanci spíše zahraniční sázkaři, jejichž jackpoty v loteriích dosahují obrovských výšin. V případě, že by vám Eurojackpot výsledky přinesly větší výhru, můžete si tento letoun zkusit alespoň pronajmout. I tuhle možnost prezident Obrador totiž zvažuje. Hodina vás bude stát asi 70 000 dolarů. Tak nás napadá, jestli za tu dobu vůbec stačíte vzlétnout…

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru