«

»

Miliardový Eurojackpot se tentokrát dlouho neudržel – 1,2 miliardy miří opět do Německa

Foto: Sazka

Jakoby se eurojackpotovému štěstí z Německa nechtělo. Zakotvilo tam v pátek 28. května, kdy německému sázkaři přineslo 2,29 miliardy korun a zůstalo tam až do minulého pátku 25. 6., kdy tam vysypalo další miliardový náklad. Přes 1,2 miliardy korun míří opět do Německa. Rozdávaly se i miliony z druhého a třetího výherního pořadí. A i když to teď tak nevypadá, je jen otázkou několika nevýherních pátků, kdy budou miliardy opět ve hře. V pátek 2. července se hraje o 255 milionů korun.

O miliardy lákavější hra

Můžete být pravidelným sázkařem Sportky, přesto vás Eurojackpot sem tam zláká na miliardy. Na sny o životě miliardáře pár stovek padne… a někdy vůbec nemusí být špatnou investicí. Zářným příkladem toho je německý výherce 1,2 miliardy korun z pátku 25. června. Ostatně i hráči z Finska (1x), Německa (5x) a Norska (1x) by mohli o loterijním štěstí vyprávět. Na první výherní pořadí sice nedosáhli, konejšit je však mohla výhra druhého výherního pořadí ve výši přes 8 milionů korun. Výhra vysoká přes 1,3 milionu korun se rozdávala i na třetím výherním pořadí.

Něco z výhry může kápnout na charitu…

Bez výherních výsledků Eurojackpotu v ruce je představa, že budete svou výhru v loterii rozdávat charitě, dosti nereálná. Když vás však budou peníze z Eurojackpotu reálně tížit na vašem bankovním účtu, možná se i vy rozhodnete velkou část z nich darovat na dobročinné účely. V rozdávání velkých obnosů peněz má praxi jedna z nejbohatších žen světa MacKenzie Scottová. Je to americká spisovatelka, filantropka a bývalá žena Jeffa Bezose (zakladatel Amazonu). Její jmění má hodnotu asi 57 miliard dolarů a většinu z něj tvoří právě podíl v Amazonu. Scottová s dalšími vlivnými přáteli věří, že bohatství nemá být koncentrováno pouze u několika málo lidí. S tímto přesvědčením už rozdala spoustě charitám přes 6 miliard dolarů. To z ní činí jednoho z nejštědřejších dárců v historii lidstva. Vzhledem k tomu, že tolik by vám nepřinesla ani Eurojackpot šťastná čísla, naprosto chápeme, když budete štědří o něco méně než MacKenzie Scottová.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru