«

»

Milionáře z vás může udělat i úklid na půdě

Foto: pixabay

Ne a ne trefit výherní výsledky Šťastných 10? V tom případě lépe uděláte, když uklidíte vaši půdu plnou harampádí. Alespoň jednapadesátiletému Britovi se úklid vyplatil. Při úklidu garáže našel zaprášenou konvičku na víno po babičce. Nejdříve ji chtěl prodat na bleším trhu. O něco později konvičku v aukci vydražil v přepočtu za 12 miliónů korun.

Umíte si představit, že se vám 12 miliónů jen tak povaluje v garáži?

Představte si, že by se vám miliónový tiket Sportky jen tak povaloval v zaprášené garáži. Konvička, která byla v aukci vydražena za 12 miliónů, původně patřila babičce nálezce. Ta ji dostala od svého manžela, který konvičku přinesl jako suvenýr z druhé světové války. Po smrti babičky však všechny její věci skončily v garáži. Teprve až v době koronaviru si Brit krátil dlouhé chvíle doma úklidem garáže. Původně chtěl konvičku prodat za pár korun na bleším trhu. Nakonec ji ale nechal ocenit odborníky. Dobře udělal.

Ti mimo jiné zjistili, že konvička pochází z Číny z 18. století a ocenili ji hodnotou asi 40 tisíc liber. Konvička však nakonec skončila v aukci, kde se její cena vyšplhala na několikanásobek. Brit za ni inkasoval 390 000 liber, což dělá zhruba 12 miliónů korun. Domů si konvičku odnesl nejmenovaný muž z Londýna.

Tak si říkáme, jestli by přece nebylo lepší, místo cesty k sázkařskému terminálu Sportky, jít na půdu oprášit pavučiny… věci, které se tam povalují mohou mít neocenitelnou hodnotu. Je to ale stejně paradox co? Onen Brit, který konvičku našel, byl teoreticky milionářem… ale prakticky to byl bordelář, který mezi harampádím ztratil i milióny. Měl štěstí, že konvičku neodvezl do sběrny odpadků.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru