«

»

Milionáři bez práce a výhry v loterii

Foto: pexels

Vrátit musí víc, než dostali

Američtí manželé Tiffany (35) a Robert (36) Williamsovi pocházející z pensylvánského Montoursville se na konci května tohoto roku stali milionáři, aniž by se o to jakkoliv přičinili nebo něco zdědili. Jak je něco takového možné?

Šlo o bankovní chybu, při níž si jeden ze zákazníků banky přišel na pobočku uložit na svůj účet hotovost ve výši 120 000 dolarů (v přepočtu přes 2,8 milionu korun). Právě při ručním zadávání čísla účtu se pracovník zmýlil a zadal špatné číslice. Proto přišly peníze na účet Williamsových a ne na účet majitele.

Když manželé peníze na účtu objevili, rozhodli se, si je užít a nevracet je. Koupili si za ně několik aut, SUV a sporťák, přívěs a pár čtyřkolek. Dále s nimi zaplatili své dluhy a část darovali přátelům. Když banka na chybu přišla a po 3 týdnech, kdy k mylnému připsání došlo, se obrátila na Roberta s Tiffany, aby peníze vrátili, nezbylo jim už skoro nic.

Williamsovi kromě 120 tisíc dolarů musí zaplatit i 100 000 dolarů (v přepočtu 2,35 milionu korun) za poplatky kvůli přečerpání limitu. Jelikož ale nemají tolik peněz, navrhli bance, že celkovou částku budou splácet. Poté už se s nimi ale banka nemohla spojit, a proto z jejich účtu odečetla 120 tisíc a peníze poslala na účet pravého majitele. Dlužnou částku však bude po manželech požadovat.

4/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru