«

»

Milionovou covidovou podporu si Američanka nejspíš spletla s výhrou v loterii

Foto: pixabay

Ať už jste v loterii vyhráli, nebo ne, nejspíš s námi budete souhlasit v jedné věci. Výhra ve Sportce se utrácí úplně jinak než stejný obnos peněz, který je zapůjčený, nebo těžce našetřený. Těžkou hlavu s původem peněz si nedělala Američanka, která celou covidovou podporu v hodnotě 150 tisíc dolarů utratila za luxusní oblečení a šperky. V přepočtu je to 3,2 milionu korun, které měla použít na záchranu svého podnikání.

Každý se po výhře v loterii utrhne ze řetězu

Kde kdo by chtěl zažít chuť výhry ve Sportce, Eurojackpotu, Šťastných 10 nebo v kterékoliv jiné loterii či losu. Je zcela normální, že se výherce tučné sumy na chvíli utrhne ze řetězu, utrácí jako bláznivý a kupuje věci, které si před výhrou dovolit nemohl. Za výherní výsledky Sportky se totiž nakupuje úplně jinak, než kdybyste měli nakupovat z těžce vydělaných peněz nebo z peněz půjčených. Američanka Jasmine Cliftonová si s tím hlavu nelámala. S půjčenými penězi vyrazila na nákupy. To by také ještě nebylo tak výjimečné. Řada lidí si o Vánocích na dárky půjčí. V případě Cliftonové však šlo o milionové účty za šperky a luxusní oblečení. Třešničkou na dortu celého případu je fakt, že to byly peníze z covidové podpory, které měly zachránit její podnikání.

Loterie jí nejspíš nevycházela, a tak se rozhodla pro podvod

Z dlouhého čekání na výhru v loterii může člověka leccos napadnout. Třeba i podvod. Nejspíš z dlouhé chvíle, kdy byla Američanka zavřená doma kvůli pandemii koronaviru, přišla na myšlenku zpronevěřit covidovou podporu. V srpnu roku 2020 zažádala o podporu v celkové hodnotě 150 tisíc dolarů. Výhodná půjčka na záchranu jejího podnikání jí byla schválena. Namísto zachraňování svého podnikání však Američanka vyrazila na nákupy. Nebylo totiž co zachraňovat. Podnikání, na které si o výhodnou půjčku žádala, jí totiž zkrachovalo už v roce 2019. Než se na podvod přišlo, stihla žena utratit přes dva miliony korun. Američanku zažalovali za podvod. Bude mít nejen co vracet, ale i co vysvětlovat.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru