«

»

Miliony z loterií můžou mladým výhercům ničit životy, tady je jeden z příkladů

Foto: maxpixel.net

V České republice se smí Sportka a jiné loterie sázet až po dovršení 18 roku života, v některých zemích je to ale už od 16 let

Ačkoliv u nás smí lidé sázet Sportku, Šťastných deset či libovolnou jinou loterii až po dovršení 18 roku věku, v Anglii je tomu jinak. Většina teenagerů řeší problémy typu – autoškola, dobrý prospěch ve škole a čím se budou v budoucnu živit. Někteří šťastní Angličané ale problémy se školou neřeší, jelikož ve svém mladém věku vyhráli miliony liber v loteriích.

Stuart Donnelly

Stuart v roce 1997 ve svých pouhých 17 letech vyhrál jackpot ve výši 25 milionů liber (v přepočtu 735 milionů korun). Nebyl ale jediný sázející, který trefil první pořadí, a tak mu po rozdělení částky mezi všechny výherce byly vyplaceny cca 2 miliony liber (v přepočtu 59 milionů korun).

Po získání vyhrané částky Stuart opustil svou rodinu, rodné město, farmaceutické studium i svou práci na částečný úvazek v tamní lékárně a začal své peníze ve velkém utrácet. Nejprve vyrazil se svými přáteli na dovolenou do Thajska, kterou všem zaplatil. Dále koupil lístky na fotbalové utkání v hodnotě téměř 60 tisíc korun a dům svojí matce za více než 2,5 milionů korun.

Ačkoliv Stuart vyhrál pohádkovou sumu, tak za své peníze nežil jen v luxusu, jelikož daroval cca 450 tisíc korun do nemocnice v Glasgowě, Skotsko, ve které se léčil jeho bratr. Také koupil odlehnou vilu pro svého otce, v níž se o něj staral dlouhé dva roky, dokud nezemřel. Poté ve vile žil sám.

V roce 2003 se nechal mladý výherce slyšet, že je jeho život těžký se vší tou nežádoucí pozorností, která se mu dostává. O sedm let později, 6. ledna 2010, byl Stuart nalezen mrtvý ve své vile.

4/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru