«

»

Ministerstvo financí navrhuje zvýšení daně z loterií

Sídlo Sazky, foto: 777cz.eu

Loterijní společnosti by měly platit o 7 % vyšší daně

Ministerstvo financí chce od roku 2020 zvýšit daně loterijním společnostem a hrám, jakými jsou například Sportka či Šťastných deset anebo stírací losy. Ačkoliv jsou loterie ve světě hazardu brány jako menší zlo, než například hrací automaty, tak právě jejich nárůst daní by měl být nejvyšší.

V dnešní době daň u výherních automatů činí 35 % a s navýšením se do budoucna zatím nepočítá. Daň u loterií činí 23 %, v příštím roce ji ale Ministerstvo financí hodlá zvednout až na 30 %. Tomboly, kurzové sázky a turnaje menšího rozsahu by mělo v následujícím roce čekat 2% navýšení, tedy na 25 procent.

Návrh však sklidil negativní ohlasy ze stran politiků a politických stran. Obávají se totiž, že se hazard přesune do ilegality. Zvyšování daně by naopak podpořili u hracích automatů, jelikož právě u tohoto hazardu hrozí těžká závislost. U loterií by daň nezvyšovali vůbec nebo jen trochu. Nutno ještě zopakovat, že daně z hazardu neplatí hráči, ale provozující společnosti, jichž se má také zvýšení týkat.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru