«

»

Místo aby největší lanýž na světě prodal, raději ho snědl!

Foto: pixabay

Nejen výhra v Eurojackpotu musí být zárukou bohatství. Existují i jiné způsoby, jak obohatit svůj bankovní účet. Třeba můžete najít největší lanýž na světě a pak jej prodat… tedy pouze za předpokladu, že přeperete svůj apetýt!

Lanýž mohl prodat v přepočtu za 25 milionů korun, ale neudělal to

Výherní výsledky Eurojackpotu si k vám ne a ne najít cestu? Nevadí! Vyrazte na sběr lanýžů. Třeba budete mít štěstí, jako profesionální sběrač lanýžů Giancarlo Zigante v roce 1999. V té době našel v lesích chorvatské Istrie vzácný bílý lanýž, který vážil 1,31 kg. Kdyby jej prodal, dostal by za něj v té době přes 25 milionů korun. On jej však místo toho raději snědl. O své vzpomínky na tuto dobu se Giancarlo podělil s britským deníkem Guardian.

Velký nález cítil v kostech

Pokud na šťastná čísla Eurojackpotu zkrátka nemáte ruku, jděte se provětrat. Na čerstvém vzduchu vás může nejen napadnout ona výherní kombinace čísel, nýbrž můžete narazit na největší lanýž na světě.

Dnes jednaasedmdesátiletý Giancarlo Zigante se živil jako profesionální sběrač lanýžů. K tomuto účelu měl vycvičenou i svou fenu Dianu. Když se v osudný den – v listopadu roku 1999 asi ve dvě hodiny ráno procházel v lesích chorvatské Istrie, velký nález už cítil v kostech. A fakt, že jo! 1,31kilový lanýž tahal z půdy asi 15 minut. Hned druhý den k němu přizval zástupce Guinessovy knihy rekordů, aby mu potvrdili, že je jeho lanýž největším nalezeným lanýžem na světě.

Hostina pro 200 lidí z Istrie

Své nalezené lanýže Giancarlo běžně prodával restauracím, které mu za luxusní surovinu neváhaly dobře zaplatit. V tomto případě se však rozhodl jinak. Místo, aby jej prodal, rozhodl se jej sníst. Ne však sám. Na počest největšího lanýže uspořádal v Istrii hostinu pro asi 200 lidí, kde byl lanýž slavnostně sněden. Účet za hostinu? Minimálně 25 milionů… takovou sumu peněz mu za lanýž nabízeli.

Rekord Giancarla byl poražen v roce 2014, kdy byl nalezen ještě větší lanýž. To už však pro tento příběh není podstatné. Pokud tedy na výhru v Eurojackpotu stále marně čekáte, je nejvyšší čas přehodnotit plány. Jako sběrač lanýžů byste možná měli větší pravděpodobnost zbohatnutí, no ne?

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru