«

»

Mladík z Wisconsinu vyhrál v Powerballu 17 miliard korun

Ilustrační foto: pexels

Falešným kamarádům umí říct ne

Manuel Franco je čtyřiadvacetiletý mladík z Wisconsinu, který před několika dny získal v americké loterijní hře Powerball její dosud 3. nejvyšší vyhranou částku, jež činila 768,4 milionů dolarů (v přepočtu přes 17,7 miliardy korun).

Nový multimilionář si první tiket vsadil přímo na svůj narozeninový den svých osmnáctých narozenin a od té doby sází pravidelně. Když si šel vsadit tentokrát, tak od rána cítil, že má šťastný den, a proto si na jedné z benzínek v Milwaukee koupil rovnou 4 tikety s náhodně vyplněnými čísly.

Mladík měl na výběr ze dvou možností, jak si svou výhru nechá vyplatit. Tou první bylo vyplácení částky postupně po dobu několika desítek let anebo si peníze nechat vyplatit naráz. Franco si vybral druhou možnost, a proto mu bude po odečtení všech daní a dalších poplatků vyplaceno “pouze“ 326 milionů dolarů (v přepočtu přes 7 miliard korun).

Co s tak vysokou sumou výherce udělá, nemá ještě úplně promyšlené. V několika věcech má ale jasno, a to, že ho v práci už nikdo neuvidí a že umí říct ne “kamarádům“, jež se mu teď budou ozývat, aby jim půjčil nějaké peníze.

4/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru