«

»

Mnozí výherci milionů v loterii myslí také na charitu

Foto: maxpixel

Část peněz z loterijní výhry se dá použít na spousty dobročinných věcí

Výherci mnoha milionů v loteriích kromě toho, že získanými penězi zpříjemní život sobě a svým blízkým, investují i mnoho finančních prostředků také na různé charity, jiné dobročinné účely anebo zkrášlení města. Je přitom jedno, zda hrajete Sportku, Eurojackpot anebo třeba Šťastných 10.

Gloria MacKenzie

Gloria v roce 2003 vyhrála v americké loterii Powerball přes 590 milionů dolarů (zhruba 13 miliard korun). Po takto pohádkové výhře si tato výherkyně pořídila nový dům a sdílela nějaké peníze se svými příbuznými a přáteli. I poté měla spoustu peněz navíc, a tak se rozhodla věnovat 2 miliony dolarů (přes 40 milionů korun) tamní střední škole, která potřebovala mnoho oprav jako třeba novou střechu, jinak by musela být zavřena.

Janite Lee

Janite vyhrála 18 milionů dolarů (přes 390 milionů korun) v loterii St. Louis. I přesto, že část z výhry utratila v hazardních hrách, velkou většinu darovala na dobročinné účely, jako jsou vzdělávací programy, charitativní a politické organizace. Po rozdání milionů dolarů ale nakonec Janite zbankrotovala.

John Kutey

John byl v roce 2011 jedním z vítězů, kteří vyhráli jackpot ve výši 319 milionů dolarů (více než 7 miliard korun). Po rozdělení peněz jeho výherní částka činila 28,7 milionů dolarů (630 milionů korun). Jedna z věcí, za kterou se peníze rozhodl utratit, byla demolice bazénu v přepočtu za cca 550 milionů korun, místo kterého poté nechal postavit vodní park s fontánami za téměř 4,4 milionů korun.

4/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru