«

»

Mohl být miliardářem, namísto toho se hrabe v odpadcích

Foto: pixabay

Spíše než šťastná čísla do Sportky se v první polovině letošního roku hledaly ztracené a vyhozené bitcoiny… může za to jejich kurz, který se v polovině dubna vyšplhal přes hranici 63 500 USD za jeden bitcoin. I přesto, že bitcoin je aktuálně jako na houpačce a houpe s ním zejména Elon Musk svými tweety, pořád stojí za nějakou tu námahu ztracenou disketu s bitcoiny najít. A to i za cenu toho, že překopete celou skládku. Mimochodem právě o toto se pokoušel James Howells – IT specialista, který omylem vyhodil disk, na němž měl asi 7500 bitcoinů.

O bohatství se chce rozdělit, ale něco za něco

Pevný disk s hromadou peněz vyhodil James v létě roku 2013. Tehdy ještě netušil, že se připravuje o bohatství větší, než jaké by kdy vyhrál ve Sportce či jiné loterii. James ale není z těch, kteří předčasně házejí flintu do žita. S vidinou milionů na bankovním účtu oslovil radnici svého rodného města Newport s žádostí rozkopání skládky. Přibližně si totiž vypočítal místo, kde by se mohla jeho vyhozená disketa nacházet. Podle jeho celkem drzých plánů chce ke kopání přizvat různé investory, kteří by mu disketu pomohli najít. Na oplátku městu slibuje 25 % z aktuální ceny bitcoinů na nalezené disketě. Dalších 50 % nabízí těm, kteří mu s hledáním reálně pomohou. On sám by si prý nechal zbylých 25 % bohatství. Má to ale háček. Nalezení diskety s bitcoiny je stejně nepravděpodobné jako výherní výsledky Sportky.

Není první ani poslední, kdo o podobný souhlas žádá

Zatímco vám se může zdát Jamesův nápad bizarní, radnice už má s podobnými žádostmi bohaté zkušenosti. Od roku 2013, kdy bitcoin získával na hodnotě, se na ni už obrátil nespočet zájemců s podobným nápadem. Radnice však tyto pokusy o zbohatnutí odmítá. Problém vidí v nízké pravděpodobnosti nálezu oproti příliš velkému úsilí, které by bylo potřeba vynaložit. A my to vidíme stejně. Spíše než na skládce má James šanci setkat se s miliony skrz Sportku a jí podobné loterie.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru