«

»

Mohlo by se mu klidně říkat “výherní bankomat“

Ilustrační foto: pexels

Komu by se nelíbilo, kdyby mu bankomat vyplácel víc peněz

Nemusíte vyhrát v loterii, abyste měli více peněz, než očekáváte. Rakouský bankomat totiž svým zákazníkům vyplácel vyšší částky, než které požadovali. Jak je to možné?

Na vině je obsluha bankomatu, která jej plnila penězi. Omylem totiž zaměnila přihrádky s dvacetieurovými a padesátieurovými bankovkami. Ten, kdo si přišel vybrat například 100 euro (v přepočtu přes 2,5 tisíce korun) v dvacetieurových bankovkách, dostal celkem 250 euro (v přepočtu zhruba 6,4 tisíce korun).

Podle provozovatele bankomatu někteří klienti tímto výhodným způsobem vybrali celé své účty až do maximálního limitu. Policie doposud vypátrala přes 80 viníků, kteří si díky této chybě přišli na lepší peníze. Bance takto vznikla škoda činící stovky tisíc korun, kterou nyní vyžaduje po klientech nazpět.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru