«

»

Muž na Opavsku našel zlatý opasek starý 3000 let

Ilustrační foto: pixabay

27. září tohoto roku bylo šťastným dnem pro muže z Opavska, který si přeje zůstat v anonymitě. Ten při sběru cukrové řepy na svém soukromém pozemku našel raritní opasek z doby bronzové. Odevzdal ho do muzea a požaduje nálezné, které mu právem náleží. Jó, když výhra ve Sportce ne a ne přijít, vyrazte na pole mezi cukrovou řepu. Třeba budete mít podobné štěstí.

Nález budou odborníci zkoumat dlouhé měsíce

Muž, který si náramku v hlíně všimnul a dal si jedna a jedna dohromady, teď musí počkat, až poklad prohlédnou odborníci. To může mimochodem trvat i dlouhé měsíce. Ale co, pokud z toho má něco kápnout, vyplatí se na to počkat stejně jako na výherní výsledky Sportky. Poklad ze zlata, který váží téměř 600 gramů, byl původně považován za náramek, později za diadém a nakonec se odborníci shodli na tom, že je to vzhledem k větší velikosti spíše opasek. Nicméně na závěry je přeci jen brzy. Poklad patří Moravskoslezskému kraji a jeho nálezci náleží odměna ve výši 10 % z finálního znaleckého posudku. Vzhledem k tomu, že se opasek skrýval pod povrchem a během zásahu těžkými stroji se neponičil, se nabízí také otázka, jestli jej dotyčný nenalezl pomocí detektoru kovu. V takovém případě by totiž nárok na odměnu neměl. Tohle je však něco, co jde jen těžko dokázat, a proto může být nálezce v klidu. Výhra ve Sportce také umí k výhercům přijít, aniž by to čekali. Tak proč by se zlatý opasek nemohl válet v hlíně pod nohama toho, kdo sklízí cukrovou řepu?

Na Opavsko pro poklad?

Ať už to se zlatým opaskem dopadne jakkoliv, je nutné dodat, že tento nález rozhodně není jediným na Opavsku. V červnu 2016 našel jiný muž z Vítkovska na Opavsku na své zahradě pro změnu truhlu se vzácnými mincemi. Lžící svého bagru prý mince roztahal po celé zahradě. Jednalo se o 2231 pražských grošů Karla IV. a Václava IV., za které v roce 2021 dostal téměř půlmilionovou odměnu. Vždyť to říkáme! Výhra ve Sportce ne a ne přijít? Tak vyrazte s rýčem na pole nebo si na to vezměte rovnou bagr a prokopejte svou zahradu, zejména vy na Opavsku!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru