«

»

Muž přišel na to, jak 100% vyhrát loterijní jackpot

Foto a zdroj: dagospia.com

Hlavní výhru získal celkem 14x

Pro výhru jackpotu v loterii potřebuje člověk hodně velké štěstí. Ekonom Stefan Mandel z Rumunska se však při snaze o výhru jackpotu nespoléhal jen na něj, ale sám na sebe. Vypočítal si vzorec, jak správně “tipnout“ 5 čísel z 6, což stačí na výhru druhého místa. A to se mu vyplatilo. Nevyhrál ale druhé místo, o které mu šlo, vyhrál přímo jackpot.

Po získání prvního jackpotu se Mandel přestěhoval se svojí rodinou do Izraele a následně do Austrálie, kde dostal tamní občanství. I v Austrálii hodlal pokořit jackpot loterie. Ta ale měla složitější systém, než ta rumunská, a tak se mu nepodařilo vypočítat správnou kombinaci.

Musel tedy přijít s jiným plánem, kterým byl skoupení nejvíce loterijních kombinací. Založil proto speciální společenství, do kterého začal shánět a přijímat lidi po celém státě, aby se k jeho plánu na výhru připojili. Ti poté sázeli a skupovali tikety s různými kombinacemi po celé Austrálii a zasílali je Mandelovi domů.

Po zjištění výhry ji ihned vyzvedl a vyplatil své investory a všechny ty, kteří pro něj tikety skupovali. Takto vyhrát se mu u protinožců podařilo celkem 12krát. Loterijní společnost následně upravila pravidla tak, aby si jeden člověk nemohl koupit všechny kombinace. Mandel proto zrušil celé své společenství a hledal jinou zemi, kde by mohl uskutečnit něco podobného.

Vybral si Spojené státy americké. Po důkladném rozboru všech tamních loterií si vybral Virginii. Zjistil totiž, že virginská loterie obsahuje cca 7,1 milionů kombinací s cenou 1 dolaru za každou. Ještě v Austrálii si Mandel sehnal zhruba 2 500 investorů, kdy každý z nich investoval 2,5 tisíce dolarů. Celkem tedy nastřádali 6,25 milionu dolarů (v přepočtu cca 140 milionu korun).

Poté se už jen čekalo, než se jackpot vyšplhá do požadovaného minima, aby po jeho trefení mohli být vyplaceni všichni zapojení lidé a zbylá částka byla pořád efektivní. Skupování kombinací započalo v době, kdy se jackpot vyšplhal na 27 milionů dolarů (v přepočtu přes 600 milionů korun).

Při pořizování sázek ale obchodní místa nedokázala tisknout tolik tiketů naráz, čímž se Mandel dostal do skluzu. V době losování čísel chyběl Mandelovi cca milion kombinací. I přesto tuto komplikaci nakonec jackpot vyhrál a společně s ním i několik druhých a třetích míst.

Celková výhra činila 30 milionů dolarů (v přepočtu zhruba 670 milionů dolarů). Po této výhře se Mandel opět vydal do Izraele, kde taktéž skoupil všechny kombinace a zase vyhrál jackpot. Problémem ale bylo, že “zapomněl“ vyplatit všechny své společníky, a proto se dostal za mříže kvůli podvodu.

5/5 - (3 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru