«

»

Na koupi vlaku podle návrhu Thierryho Gaugaina by vám výhra v žádné z českých loterií nestačila

Foto: pixabay

Na neuvěřitelných 350 milionů dolarů (přes 8 miliard korun) vychází vlak budoucnosti, který zcela pochopitelně existuje zatím jen na papíře. Francouzský designér Thierry Gaugain ho navrhl pro někoho výjimečného. Ten si pak bude moci užívat luxusu soukromého vlaku s osmnácti apartmány, restaurací, fitness a wellness prostorem, který bude uzpůsobený jak pro americké, tak pro evropské tratě. Bohužel vám na něj nebude stačit ani maximální třímiliardová výhra v Eurojackpotu.

Designér Gaugain láká na luxus na kolejích

Francouzský designér a vizionář Gaugain vlak navrhl pro výjimečné cestující, kteří si díky jeho luxusu na kolejích, užijí nejen cílovou destinaci, nýbrž i cestu k ní. Návrhář starému pořekadlu, že i cesta je cíl, dává nový rozměr. Vlak, na který jsou i třímiliardové výherní výsledky Eurojackpotu nedostačující, navrhl tak, aby si v něm cestující užili maximální pohodlí. Hlavním materiálem pro výrobu vlaku bude sklo. Díky nejnovějším technologiím budou moci cestující měnit interiér vlaku podle své nálady. Kromě nejnovějších technologií bude ve vlaku 18 luxusních pokojů s vlastní koupelnou a sociálním zařízením. Jídelní vůz tohoto vlaku se bude podobat spíše luxusní restauraci. Vlak, který návrhář pojmenoval The G-Train,  nepojede rychlostí větší než 160 km/hod. Křídla vlaku se dají po jeho zastavení sklopit, čímž se vytvoří prostorná a zcela netradiční terasa, ze které lze sledovat například západ slunce.

Tak třeba vás výhra v Eurojackpotu nadchne ke koupi zrovna tohoto vlaku. Jen škoda, že štěstí v této loterii musíte mít hned 3x.

Když vlak navrhoval, myslel na miliardářku Jobsovou

Výhra v loterii Eurojackpot by vám umožnila, když ne vlak koupit, alespoň být jedním z hostů na palubě. Přece jen se s miliardami na účtu dostanete do jiných kruhů. Možná se pak seznámíte i s miliardářkou Laurene Powell Jobsovou. Právě na tu umělec Gaugain myslel, když vlak navrhoval. Zatím to však nevypadá na to, že by zrovna ona měla v plánu za soukromý vlak utrácet své miliardy.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru