«

»

Na novou kuchyňskou linku si lze vydělat i koupí linky z druhé ruky

Foto: pexels

Zatímco někdo marně čeká na výhru v Extra Rentě, jiný najde miliony v šuplíku kuchyňské linky z druhé ruky. O tom, že na zbrusu novou kuchyňskou linku si lze vydělat i tím, že si napřed koupíte kuchyňskou linku z druhé ruky, se přesvědčil Němec Thomas Heller z města Bitterfield v německém Sasku-Anhaltsku. Uvnitř kuchyňské linky, kterou si objednal přes internet, totiž našel 150 tisíc eur (to je v přepočtu přibližně 3,7 milionu korun).

Chtěl ušetřit a ještě na tom vydělal

Když výherní výsledky Extra Renty pořád nepřichází, snaží se člověk šetřit všude, kde se dá. Jedním ze způsobů, jak svůj finanční rozpočet ušetřit, je i nákup věcí z druhé ruky. Přitom se to může vyplatit více než nákup nové kuchyňské linky. Právě o tom se přesvědčil Němec Thomas Heller, který kuchyňskou linku pořizoval z druhé ruky. V tu chvíli ho ani nenapadlo, že by v ní mohl najít částku podobné výhře v Extra Rentě. Jen měl strašnou radost z toho, že se mu původní cenu podařilo srazit asi o dva tisíce korun dolů. Za starší kuchyňskou linku tedy zaplatil v přepočtu jen 5 900 Kč. Hodnotu přitom měla milionovou.

Jakmile otevřel dvířka, nestačil se divit

Zvlášť při internetovém prodeji může být člověk ve finále nemile překvapený z toho, že se někde něco odlupuje nebo neplní svůj účel. Thomas Heller byl také překvapený, když doručenou kuchyň kontroloval, ale v opačném slova smyslu. Když totiž otevřel uzavřená dvířka kuchyňky, našel v nich 150 tisíc eur (v přepočtu více než 3,7 milionu korun). Naprosto šokovaný nález ohlásil na policii. Ta později zjistila, že kuchyň dříve patřila jednadevadesátileté ženě z města Halle, která se po smrti manžela odstěhovala do domova důchodců. Tady svítá naděje pro ty, kteří ne a ne trefit Extra Rentu. Tento příběh je totiž důkazem toho, že se dá k milionům přijít i jinak.

Za nálezné si může pořídit novější kuchyňskou linku

Zatímco za uchovávání nalezené hotovosti ve výši 10 eur a více by ho stihl trest, díky tomu, že nález poctivě ohlásil, se může těšit až na 3% nálezné. Němec si tak přijde v přepočtu přibližně na 110 tisíc korun a může si koupit novou kuchyňskou linku.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru