«

»

Na tento diamant by to chtělo výhru v Eurojackpotu

Foto: Denis Balibouse, Reuters.com

Růžový diamant vydražený za 1,1 miliardy

Jestliže nějaký šťastlivec získá díky číselné loterii Eurojackpot, Powerball či nějaké jiné hře miliardy korun, uloží si svou výhru na bankovní účet nebo spíše na několik bankovních účtů. Výherci své nově nabyté finance také rádi investují do různých nemovitostí (domy, pozemky), drahých aut anebo drahých kovů a kamenů.

Před několik týdny se v ženevské aukční síni Christie‘s dražil diamant, na jehož zaplacení by se určitě hodila jedna z hlavních výher z již zmiňovaných loterií. Šlo o růžový diamant pojmenovaný Pink Legacy, jež váží 18,96 karátu. Pink Legacy je zhruba 100 let starý diamant pocházející z jižní části Afriky a vybroušen byl pravděpodobně v 20. letech předešlého století.

A za kolik korun se tedy tento růžový diamant vydražil? Za neuvěřitelných 50,375 milionů švýcarských franků, což v přepočtu činí více než 1,1 miliardy korun. Nejde však o nejdražší diamant tohoto druhu. Tím je totiž Pink Star vážící 59,6 karátu a vydražen byl v loňském roce v přepočtu za více než 1,5 miliard korun.

3/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru