«

»

Nač troškařit? Po výhře v loterii si můžete koupit celý sud vzácné whisky!

Foto: pexels

Ani po výhře v loterii by se to s pitím alkoholu nemělo přehánět. Když ale trefíte dostatečně vysoký Eurojackpot, můžete brát nákup alkoholu jako investici. S podobným záměrem celkem nedávno v aukci nakupovala také soukromá sběratelka z Asie.  Ta na aukci skotské palírny Ardbeg koupila sud jednosladové whisky, která byla destilovaná v roce 1975. Sud vystačí na 440 láhví, z nichž každá bude mít hodnotu přes jeden milion korun.

Obsah sudu bude čerpat po dobu pěti let

Za neuvěřitelných 16 milionů liber (465,6 milionu korun) koupila soukromá sběratelka z Asie sud whisky Ardbeg, čímž pokořila všechny dosavadní rekordy v tomhle odvětví. Přitom na takové nákupy byste jednoznačně potřebovali trefit Eurojackpot výherní výsledky. Podle palírny Ardbeg, která je na prodej sudu náležitě pyšná, má whisky vůni para ořechů máčených v karamelu, zaznamenat však můžete i vůni lněného oleje, kvetoucího černého rybízu, tabáku a sladkého rašelinového kouře.

Kdo by však čekal, že si sud pyšná majitelka odkutálí do svého luxusního sklípku, je na omylu. Stáčení této luxusní whisky, kterou máte šanci ochutnat jedině díky výhře v loterii Eurojackpot, má svá pravidla. Každý rok po dobu pěti let si bude majitelka sudu muset vystačit pouze s 88 láhvemi whisky, které jí bude palírna postupně ze sudu stáčet. Nejspíš proto, že skladovat tak vzácnou whisky není jen tak. A to i přesto, že tato majitelka svým nákupem předvedla, že má dost peněz na to, aby si pro sud zakoupila vhodný sklep a k němu i člověka, který bude o whisky pečovat.

Původně whisky zrála ve dvou oddělených sudech

Vzácná whisky má přitom zajímavou historii. Jak jsme uvedli, destilovaná byla v roce 1975 a původně zrála ve dvou oddělených sudech. Teprve v roce 2014 byla whisky stočena do jednoho většího sudu po sherry.

Ani vy nemusíte po výhře v Eurojackpotu troškařit. Alkohol na párty můžete nakupovat po aukcích, přesně jako to dělají ti, co jsou díky výhře v loterii za vodou.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru