«

»

Nad daní z hazardu se opět stahují mračna

Foto: pixabay

Po velkých změnách, které hazard potkaly tento rok, se opět něco chystá. Pokud pravidelně sázíte Sportku, tento titulek vás určitě upoutá. Přímo o sázkaře však v tomto případě nejde. To provozovatelé hazardních her jsou ti, co nad návrhem ministryně financí Aleny Schillerové nejásají. Ta na příští rok navrhuje zvýšit daně u vybraných hazardních her. Konkrétně se to týká kurzových sázek a tak zvaných živých her, jako jsou ruleta, kostky nebo karty.

Opět po roce zvýšení daně z hazardu?

Změny, které se do hazardního světa promítly letos, nejspíš ministryni financí Aleně Schillerové nestačily. Pro rok 2021 chce navrhnout vyšší daň z kurzových sázek (z původních 23 % na 25 %) a z živých her (z původních 23 % až na 30 %). Tyto „drobné” úpravy by měly do rozpočtu navíc přinést až 300 miliónů ročně.

Připomeňme jen, že letos poprvé funguje 15% zdanění všech výher nad 1 milion korun. Naživo si to vyzkoušela už řada sázkařů, kterým výherní výsledky Sportky nebo Eurojackpotu přinesly výhry. Daní byla Sportka (a všechny loterie) ovlivněna ještě jednou a to na straně provozovatele. Její původní 23% daň skočila na 35 %.

Provozovatelům hazardních her se návrh Aleny Schillerové pro rok 2021 samozřejmě nelíbí. Po koronaviru to pro ně bude jen další rána.

Koronavirus ovlivnil i hazard

Ani na hazardu nenechal koronavirus niť suchou. Kasina byla stejně jako řada dalších podniků nějakou dobu zavřena. Nehrály se ani zápasy, což se podepsalo na nabídce kurzových sázek. Zdálo by se, že tuhle situaci zachrání online sázení. Vždyť není nic lehčího, než si vsadit Sportku online, jenže… I přes paradox, že by mnohým výhra v loterii přišla vhod, řada sázkařů měla kvůli koronaviru hlouběji do kapsy, a tak si i někteří pravidelní sázkaři dali od sázení pauzu.

Jak už jsme ale mnohokrát říkali, ani v době koronaviru není vyloučeno, že vás výherní výsledky Sportky udělají milionářem. Nemusíte sázet pravidelně… i občasná sázka vás může zabezpečit na celý život.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru