«

»

Nad Prahou visí pokuta za diskriminaci hazardu

Foto: pixabay

Po výhře v Extra Rentě možná nad nějakou tou pokutou mávnete rukou. Nad městem Praha se však vznáší nemalá pokuta ve výši 2,7 milionu korun, která patří k dosud nejvyšším pokutám v této kategorii. Praze ji uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže za diskriminaci hazardu ve městě.

Za chyby ve vyhlášce milionová pokuta

Výherní výsledky Extra Renty vám sice mohou nějakou tu pokutu zaplatit, nikomu se však nechce vyhazovat peníze jen tak, a proto se i město Praha bude proti rozsudku bránit. Rozhodnutí úřadu totiž není pravomocné a zastupitelé města se k němu budou moci ještě vyjádřit. Úřad nicméně považuje některé věci ve vyhlášce Prahy proti hazardu za diskriminační. Konkrétně úřadu vadí to, že Praha jako město v letech 2012 až 2018 dělala chyby ve vyhláškách regulujících provoz hazardu ve městě tím, že vymezila konkrétní adresy, kde bylo možné herny a kasina provozovat a nebyla při tom objektivní. Tím se město Praha dopustilo diskriminace a narušilo hospodářskou soutěž.

Podobné pokuty měst přitom nejsou ničím výjimečným. Pravdou však je, že pokuta, kterou teď Praha dostala, je historicky nejvyšší. V minulosti dostala pokutu i města Děčín, Česká Lípa nebo Karlovy Vary. Dosavadní rekord v pokutě za chyby v hazardní vyhlášce drželo město Ostrava s 869 tisíci korun. Při udělování pokut rozpočet konkrétního města nehraje roli.

K pokutě možná přibude i další

K této pokutě možná Praze navíc přibude ještě další. Protože v současnosti Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vede s městem další podobné správní řízení, které se týká hazardních vyhlášek z období 2018 až 2021.

A co vy? Pomohla by vám výhra v Extra Rentě zaplatit nějaké vaše pokuty?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru