«

»

Najít si dobrou práci je jako vyhrát v loterii

Foto: pixabay

Výhra v Extra Rentě, která by vás dostala „za vodu” nebo „do vaty” stále nevychází? Pak nezbývá, než se poohlédnout za prací, která se jí bude podobat. Možná si říkáte, že aby byla práce podobná výhře v Extra Rentě, měla by být velmi dobře placená, měla by se nacházet na nějakém krásném místě nebo by vás měla přinejmenším bavit…. Téměř čtyřicetiletý Japonec Shoji Morimoto má za to, že v práci snů se nesmíte nadřít. Jednu takovou našel a je prý placený za nicnedělání. Vynikající plán pro chvíle, kdy výherní výsledky Extra Renty nevychází.

Nicnedělání lze definovat různě

Po výhře v Extra Rentě budete mít dost času na to, abyste si nacvičili několik verzí nicnedělání. To totiž může vypadat pokaždé jinak. Můžete se jen tak válet u televize, můžete prokrastinovat v práci… také můžete za nicnedělání a svoji přítomnost dostávat zaplaceno. Své o tom ví podnikavý Japonec, který vydělává 10 000 jenů (cca 1700 Kč) za schůzku se svými klienty, kde se po něm zkrátka nic moc nechce. Důležitá je pouze jeho přítomnost! Japonec se prý dokonce nemusí snažit být vtipným a pozorným společníkem. Stačí, když na večeři s klientem, který na ni nechtěl jít sám, vedle něj doslova sedí jako pecka!

Ale abychom nepřeháněli, občas se po Japonci přece jen něco žádá. Například aby mával jedoucímu vlaku nebo aby se spolu s klientem houpal na houpačce. S jedním prý jen tak pobýval v parku či házel kamínky do vody. Jiná jeho klientka si Shojiho objednala jen proto, že si chtěla do společnosti alespoň jednou za život obléknout tradiční indický oděv. Bála se ale, že jím ztrapní své kamarádky, a proto ho vynesla v přítomnosti najatého společníka. Zdalipak alespoň řekl, že jí šaty sluší?

Jak je vidět, výhra v Extra Rentě může mít řadu podob. A kdo by hádal, že může mít práce i zvrácený podtext, je na omylu. Přesto, že existuje zákazník, který si Japonce objednal už 270x, Shoji odmítá, že by jeho služby měly jakýkoliv sexuální podtext. Dokonce už desítky žádostí musel odmítnout, protože se po něm chtělo, aby například pomohl se stěhováním ledničky… a to Shoji razantně odmítá! Proč taky něco dělat, když vám zaplatí i za nicnedělání?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru