«

»

Nakoupil ethereum, když nemělo žádnou hodnotu a teď je z něj miliardář

Foto: pexels

Kvůli raketovému růstu ceny kryptoměn si běžný smrtelník ťuká na čelo. Pravdou však zůstává, že kdybyste vlastnili jedinou jednotku bitcoinu nebo etherea, vyneslo by vám to víc než jen velmi málo pravděpodobná výhra ve Sportce. Plácat po rameni si může teprve sedmadvacetiletý ruskokanadský programátor Vitalik Buterinov, ze kterého kryptoměna ethereum udělala miliardáře. Místo do Sportky i vy můžete vložit naděje do svého vlastního projektu.

Možná, že měl tušení…

Na výherní výsledky Sportky čeká řada sázkařů kolikrát i celý život. Na své první miliardy si i mladík Vitalik Buterinov musel počkat pár let. Když v roce 2013 s kamarádem představil koncept etherea, zřejmě ani nepředpokládal, že o osm let později bude mít na svém kontě miliardy. Možná, že měl tušení…, v úspěch kryptoměn ale věřil jen málokdo. O to víc jsou tito „nevěřící Tomášové” překvapeni, na jakou hodnotu se kryptoměny vyšplhaly. Ostatně samotný fakt, že ethereum založil, by mu miliardy nepřinesl. Mladík zbohatnul díky tomu, že v době nulové hodnoty etherea nakoupil statisíce jeho jednotek. Dnes jich vlastní 333 tisíc. Když to přepočítáme na aktuální kurz etherea a převedeme na českou měnu, dělá to něco přes 21,5 miliardy korun. Tolik by vám nepřinesla ani Sportka ani Eurojackpot.

Někdy stačí jen nápad

Řada příběhů lidí je příkladem toho, že lepší, než čekat na trefu ve Sportce, je dostat geniální nápad. Když onomu nápadu vdechnete život, můžete být finančně za vodou a šťastná čísla do loterie můžete nechat plavat.  Na druhou stranu právě výhra v loterii může stát na začátku vašeho úspěšného podnikání. Ať už budete vymýšlet onen nápad, nebo čísla do Sportky, přejeme vám hodně štěstí!

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru