«

»

Nálezkyně tiketu se s původním majitelem musela dohodnout, komu budou peníze vyplaceny

Foto: pexels

Finančáku nakonec nic platit nemusela, naopak on musel ještě zaplatit soudní výlohy

Když před 8 lety našla Francouzka A. Dos Santosová z Normandie tiket, byla v šoku, když o pár chvil déle zjistila, že je výherní. Na tiketu byla totiž totožná čísla s těmi vylosovanými, což znamená výhru jackpotu činícího více než 163 milionů eur (v přepočtu cca 4,1 miliardy korun).

Nebyla však jediná, kdo se o vyplacení jackpotu přihlásil. Vyplatit peníze chtěl totiž i pravý majitel tiketu, který doložil důkazy, že tiket kupoval právě on. Francouzská loterijní společnost se ale nakonec rozhodla, že výhru nevyplatí ani jednomu, kvůli jejich pravidlům a ať se sami dohodnou, komu bude jackpot vyplacen.

To se také stalo. Nálezkyně s majitelem vytvořili smlouvu, kde bylo dané, že žena vrátí tiket původnímu majiteli a za to dostane 7,5 % z výhry, což činí okolo 12 milionů eur (v přepočtu přes 300 milionů korun).

Tato celá akce proběhla v tichosti bez veškerých médií. To se ale změnilo, když se do incidentu po letech vložil finanční úřad. Ačkoliv se loterijní výhry ve Francii nedaní, finanční úřad si zamanul, že Dos Santonsová musí zaplatit daň ve výši 4,3 milionu eur (v přepočtu asi 110 milionů korun), jelikož ona nevyhrála, ale peníze dostala.

To se ale ženě nelíbilo, a proto dala celou kauzu k soudu. A dobře udělala. Jelikož se správní soud přiklonil na její stranu, tudíž nemusela platit žádnou daň a ještě k tomu dal soud za povinnost finančnímu úřadu, aby uhradil soudní výlohy ve výši 2 tisíc eur (v přepočtu přes 50 tisíc korun). Právě kvůli rozhodnutí soudu se o případu dozvěděli novináři a zveřejněli jej.

4/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru