«

»

Nebyla pohádková zlatá rybka ve skutečnosti vorvaňem?

Foto: pixabay

Jako malým dětem nám rodiče často vyprávěli pohádku o chudém rybáři a zlaté rybce. S odstupem času, jak jsme vyrostli, nám začalo docházet – nebyla ona pohádková zlatá rybka ve skutečnosti spíše vorvaněm, který čas od času vrhl milionovou ambru? Nejspíš to tak bude. Pravděpodobnost nalezení ambry je podobná pravděpodobnosti výhry v Extra Rentě. A stejně jako v Extra Rentě se také u ambry úspěch čas od času dostaví.

Jak chudý rybář nechal rybaření plavat

Nalezení ambry – cenného výměšku z velryby je asi stejně pravděpodobné jako trefit výherní výsledky Extra Renty. Přesto se to někomu čas od času povede. Nejaktuálnější nález hlásí rybář Narong Phetčarádž z Thajska. Na konci září našel ambru, jejíž hodnota byla oceněna na neuvěřitelných 26 milionů korun. 30kilová ambra se mu cestou domů značně pronesla, ale nechejte na pláži válet výherní tiket Extra Renty s hlavní výhrou 100 tisíc měsíčně na 20 let!

Rybář si nejdříve nebyl jistý, zda se o ambru jedná. Jak se ale blížil k domovu, už téměř nadskakoval, protože mu začalo docházet, že už nejspíš nikdy nebude muset lovit ryby. A měl pravdu. U ambry nechal nejprve ověřit její pravost a pak ji nechal ocenit. Díky cenovce přes 26 milionů korun už rybář nikdy nebude muset v síti vyhlížet zlatou rybku, natož pak obyčejné ryby, které byly až doteď jeho zdrojem nuzných příjmů.

Proč je ambra tolik cenná?

Ambra má specifickou vůni, i když někdo by tomu přímočaře řekl zápach. Zapáchá však jen čerstvá a mokrá ambra. Jakmile ji vezmou do rukou profesionálové, mění se v jednu z nejžádanějších přísad do parfémů. I když výrobci umí ambru nahradit, stále se najdou ti, kteří trvají na pravé ambře a neváhají za ni zaplatit rekordní sumu.

Pokud vám tedy výherní výsledky Extra Renty nejdou na ruku, zkuste si užít dovolenou u moře Zejména na pobřežích Irska, Velké Británie a Thajska máte šanci nalézt cennou ambru. V roce 2012 na jižním pobřeží Anglie ambru nalezl teprve osmiletý chlapec Charlie Naysmith. Tehdy mu vynesl přes 63 tisíc dolarů (dnes je to přes 1,3 milionu korun).

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru