«

»

Nechala se naočkovat a vyhrála milion dolarů

Foto: pexels

K pohádkové výhře vás nemusí dovést pouze loterie Sportka a jiné  jí podobné. Povyprávět by vám o tom mohla dvaadvacetiletá Abbigail Bugenskeová, která se díky očkování proti koronaviru automaticky dostala do hry o hlavní cenu jeden milion dolarů. Je první vítězkou očkovací loterie Vax-a-Million, která v Ohiu i nadále pokračuje.

Podmínkou výhry v loterii nemusí být vždy šťastná čísla

Že výherní výsledky Sportky nemusí být vždy podmíněny šťastným výběrem čísel, o tom svědčí případ studentky Ohijské státní univerzity, která část peněz z výhry využije právě na studia. Mladičká Abbigail Bugenskeová splnila podmínku pro účast ve hře o jeden milion dolarů tím, že se stejně jako 2,7 milionu obyvatel Ohia nechala očkovat vakcínou proti onemocnění Covid-19. Nemusela tedy vymýšlet výherní čísla pro výhru v loterii tak, jak to mají ve zvyku pravidelní sázkaři Sportky. Úplně stačilo, aby pro výhru v přepočtu téměř jednadvaceti milionů korun nastavila své rameno. Možnost výhry milionu dolarů jí sice přišla atraktivní, ani ve snu však nedoufala, že výherkyní  bude právě ona. Když jí pak jednou ráno volal sám guvernér Ohia Mike DeWine, aby jí výhru oznámil a pogratuloval k ní, nemohla uvěřit vlastním očím. Vlastně jí překvapilo už to, že telefon vůbec zvedla. Zrovna byla na cestě do školy a během jízdy zásadně netelefonuje. Tentokrát to však bylo jinak. Jakoby jí podvědomí říkalo „zvedni to!”. Dalším výhercem z prvního kola losování očkovací loterie je Joseph Costello, který soutěžil v kategorii pod 18 let a vyhrál zaplacené školné na státní škole.

Očkovací loterie má své další vítěze

I přesto, že má očkovací loterie v Ohiu své odpůrce, kteří tvrdí, že jde jen o plýtvání veřejnými penězi, plní svůj účel. Zájem o očkování se díky milionům v loterii prudce zvýšil hlavně mezi mladými lidmi. Losovat se bude celkem 5x. Očkovací loterie skončí koncem června. Výherci druhého kola očkovací loterie jsou Jonathan Carlyle z Toleda (výherce jednoho milionu dolarů) a Zoie Vincent z Mayfield Village (vyhrála školné). Zatímco minimálním předpokladem pro výhru ve Sportce je vsazený tiket, očkovací loterie si žádá aplikaci alespoň první dávky vakcíny, věk nad 18 let (v případě soutěže o jeden milion dolarů) a trvalé bydliště v Ohiu.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru