«

»

Negativa milionových výher v loterii

Foto: pexels

Výhry v loteriích nemají jen pozitiva, ale i negativa

Vyhrát obří sumu, ať už díky číselné loterii, kurzové sázce či stíracímu losu, touží snad každý. Jen velmi malému procentu lidí se tento sen však vyplní. Stát se multimilionářem není ale jen bezstarostnost a zábava. Takto vysoké výhry totiž s sebou přinášejí kromě pozitiv i negativa. Jaká?

V první řadě při nepřicházející výhře hrozí riziko závislosti na hazardu, utracení veškerých dostupných financí a dluhy. Jestliže se ale štěstí na někoho přece jen usměje a on tak zbohatne ze dne na den, hrozí mu odloučení od přátel a v mnoha případech i rodiny. Výhra totiž dokáže otočit dosavadní život o 360 stupňů. Člověk následně změní své priority a pohled na majetek i na svět. Vztahy výherce s ostatními začnou ochabovat a vyvíjet se jinak, než dosud. Stejně na tom je i jejich charakter, jelikož si lehce nabytých peněz nedokážou dostatečně vážit.

Výherci si časem přestanou vážit i každodenních maličkostí a činností, jako je setkání s přáteli, přečtení pěkné knihy či uvaření dobrého jídla. Právě mezilidské vztahy a trávení času různými aktivitami jsou pro každého z nás velmi důležité, a to z důvodu dlouhodobé spokojenosti jedince.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru