«

»

Nejvyšší nevyzvednutá a vyzvednutá loterijní výhra

Foto: pexels

Nejvyšší nevyzvednutá výhra

Každý sázkař chce v loterii vyhrát velkou kupu peněz. To se však bohužel většině z nich nepoštěstí. Snad každý ale aspoň jednou vyhrál pár desítek či stovek korun. Ne všichni si zase tyto částky vyzvednou, a tak jejich výhry prostě propadnou. Výjimečně se to dokonce stane i při milionových anebo miliardových výhrách, jako je právě tato.

Dne 8. června 2012 padla ve Velké Británii v loterii EuroMillions výhra ve výši 63 milionů liber (v přepočtu cca 1,8 miliard korun). Tiket si anonymní sázkař zakoupil ve městě Hitchin a měl rok na to, aby si výhru vyzvedl. Jelikož tak z neznámého důvodu neučinil, nárok na vyhrané peníze po uplynutí lhůty ztratil.

Nejvyšší vyzvednutá výhra

Nejvyšší sumu peněz, kterou za celou loterijní historii získal jediný hráč, vyhrála Američanka Mavis Wanczyk v loterii Powerball. Výherní částka činila přes 758 milionů dolarů (v přepočtu přes 16,8 miliard korun). Jelikož se ale v Americe, na rozdíl od nás, z výher platí daně, na účet jí přišlo v přepočtu “jen“ 9,8 miliard. Šťastná žena tedy přišla o rovných 7 miliard korun. Je to ale lepší, než nezískat nic, podobně jako v předchozím případě.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru