«

»

Někdo sází Sportku, jiný hledá drahokamy…

Foto: pixabay

Návštěva terminálu Sazky a práce v dolech… o tom, že dvě úplně odlišné věci mohou mít stejný výsledek svědčí příběh horníka z Tanzanie jménem Saniniu Laizer, který už podruhé během krátké doby našel vzácný kámen tanzanit, který obohatil jeho účet podobně, jako to umí výherní výsledky Sportky. Pro objasnění je tanzanit jeden z nejvzácnějších drahokamů a vyskytuje se pouze v severní Tanzanii. Geologové se shodují na tom, že do dvaceti let bude tento vzácný kámen zcela vytěžen.

Horníkovi z Tanzanie se milióny budou hodit

Příběh Saniniua nám všem může podsouvat myšlenku, že najít tanzanit je v jeho zemi snazší, než trefit u nás výherní výsledky Eurojackpotu. Všechny své nálezy prodal Saniniu vládě a stal se z něj milionář. Dohromady za surový kámen tanzanitu dostal něco přes 5 miliónů dolarů. Podobně jako všichni výherci Sportky či jiných loterií Saniniu říká, že ho výhra nijak zvlášť nezmění, čili že bude žít tím samým životem jako dříve. Akorát prý plánuje vybudovat ve své vesnici školu a obchodní centrum, za což ho chválíme a milióny mu rozhodně přejeme. Vždyť má čtyři manželky a třicet dětí! No jen aby mu ty milióny nakonec stačily…

Nejenže má milióny, z horníka se stala i celebrita. Snímek, na kterém drží dva surové kameny tanzanitu, obletěl svět. K nálezu vzácných kamenů muži gratuloval i samotný prezident Tanzánie.

Až vyhrajete ve Sportce, možná vaši šperkovnici naplní šperky právě z tanzanitu. Pokud na šperky moc nejste, můžete si za výhru ve Sportce zajet třeba do Tanzanie vydolovat si svůj vlastní tanzanit… na to sice potřebujete licenci… ale to je v případě tučné výhry ve Sportce jenom formalita.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru