«

»

Někdy se aukce nevyvede stejně jako sázka do loterie

Foto: pixabay

Nestává se často, že by o slavné či nějak zajímavé předměty na aukci nebyl zájem a ony se vůbec nevydražily. Výjimkou potvrzující pravidlo je Hitlerův mercedes, o který nikdo na aukci ve Spojených státech v roce 2018 neměl zájem. Problémem byla nejspíš příliš vysoká vyvolávací cena. Ono 208 milionů, které tvořily vyvolávací cenu, člověk ve Sportce nevyhrává každý den!

Jeden zájemce byl ochotný vůz koupit, požadoval však cenu o více jak 60 milionů korun nižší

Vyrazíte na některou ze světových aukcí, po tom, co vám na účtu přistanou výherní výsledky Sportky? Tak se potom nedivte, že ne vždy se o draženou věc strhne bitka. Dobrým příkladem toho je Hitlerův luxusní kabriolet Mercedes-Benz 770K, o který nikdo z přítomných neprojevil zájem. Byť se jedná o kabriolet, auto je pancéřované a má neprůstřelná skla, podlahu i dveře.

Vůz byl vyrobený v roce 1939 na přání Adolfa Hitlera a jeho řidiče Ericha Kempky. Hitler se ve voze vozil především během přehlídek. V roce 1943 vůz putoval na servisní prohlídku do německé továrny, která byla ale později bombardována. Až v roce 1945 vůz zabavila americká armáda, která ho používala pro své účely. O rok později se dostal do rukou soukromých sběratelů. Ti ho později chtěli prodat a spolu s organizátory akce nastavili vyvolávací cenu vozu na 208 milionů korun. Tvrdě ale narazili, protože po voze nikdo ani nevzdychl. Tedy jeden zájemce se našel, ten ale majitele nutil jít s cenou až o zhruba 60 milionů níž. Tak vidíte, také aukce se může pokazit, stejně jako sázka do Sportky.

Sami organizátoři aukce byli překvapeni

Sami organizátoři aukce byli překvapeni, že vůz v dobrém stavu nechtěl nikdo koupit. Přitom část vydražených peněz by šla organizacím, které šíří povědomí o holocaustu. Jó vypadá to, že ani po výhře ve Sportce nemusíte rozhazovat jako zběsilí. Že by důvodem nezdaru aukce byl fakt, že se jednalo o vůz po Hitlerovi, však organizátoři akce razantně odmítají. Vždyť není to tak dávno, co se na jiné aukci vydražily Hitlerovy ponožky za téměř půl milionu nebo Hitlerovo ložní prádlo za více jak 60 tisíc korun.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru