«

»

Nepozvali ji na večírek a ona pak na zaměstnavateli vysoudila přes 2,2 milionu korun

Foto: pexels

Výhra v Korunce stále nepřichází? Nevadí. Miliony se mohou na váš bankovní účet přelít i odněkud jinud. Třeba díky tomu, že vás kolegové v práci nepozvou na večírek. Díky této křivdě vysoudila jednapadesátiletá Rita Leherová na svém zaměstnavateli 75 tisíc liber (v přepočtu 2,2 milionu korun).

V kolektivu ji neustále utlačovali, poslední kapkou bylo nepozvání na firemní akci

Výherní výsledky Korunky vám mohou zajistit, že šikana v práci se vás týkat nemusí. Po velké výhře v loterii můžete s prací seknout. Pokud ale šťastná čísla ne a ne přijít, milionářem se můžete stát i jinak. Třeba tím, že zažalujete svého zaměstnavatele za špatnou atmosféru v pracovním kolektivu. Přesně to udělala jednapadesátiletá Rita Leherová, která pracovala v londýnském kasinu Aspers už od roku 2011.

Rita se v lásce s ostatními kolegy moc neměla, protože prý musela z jejich strany několikrát čelit ponižování. Příliš vážně ji nebral ani její šéf, protože naprosto přehlížel její snahu a žádosti o povýšení. Ačkoliv byla Rita dostatečně kvalifikovaná a svou kvalifikaci si dále rozšiřovala, šéf ji nikdy nepovýšil. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo to, že ji ostatní kolegové záměrně nepozvali na firemní večírek. Ještě navíc pak o akci před poškozenou necitlivě diskutovali, aby jí ukázali, o co všechno přišla. Rita pak svého zaměstnavatele zažalovala. Nejspíš měla štěstí i na výběr, soudce. Soudkyně Sarah Moorová brala její příběh velice vážně a Ritě přiklepla 75 tisíc liber odškodného, které by jí mělo vykompenzovat citovou újmu, neoprávněné propuštění a rasovou i věkovou diskriminaci.

Zatímco někdo zaměstnavatele žaluje za to, že ho na večírek nepozval, jiný za to, že ho pozval

I takovou podobu může výhra v Korunce mít. Zdá se, že zaměstnavatelé v zahraničí musí být jó ostražití. Zatímco tady zaměstnankyně svého šéfa žalovala za to, že ji kolegové nepozvali na večírek, jiný případ informoval o žalobě za to, že zaměstnavatel připravil pro svého zaměstnance narozeninovou oslavu, o kterou nestál. A pak si vyberte.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru