«

»

Netradiční loterie 2. díl – pivní loterie

Foto: pexels

Co uděláte, když konečně padnou vaše výherní výsledky Sportky a vy získáte, když ne rovnou Superjackpot Sportky, alespoň krásnou stotisícovou sumičku peněz? Nejspíš výhru zapijete, ne? A co zapít výhru výhrou? Takovou možnost měli účastníci netradiční americké loterie o speciální druh piva, jehož počet láhví byl úzce limitovaný.

Loterie pro opravdové fajnšmekry

Místní pivovar v americkém Chicagu se rozhodl pro netradiční krok. Jakmile po dvou letech dozrálo v sudech po bourbonu jeho speciální pivo s názvem Goose Island Bourbon County Double Barrel, rozhodl se dát ho do loterie. Možná proto, že láhví s tímto pivem bylo tak žalostně málo, že zkrátka nešlo rozhodnout, komu je prodat. Hrát o toto pivo loterii bylo podle nás skvělou volbou.

Loterijní tikety byly k dostání v místní hospodě

Loterie se mohli zúčastnit úplně všichni. Podmínkou bylo dojet si pro herní tikety do místní hospody v Chicagu a stihnout to v omezeném dvoutýdenním intervalu. Protože jsou tato speciální piva chutnající po bourbonu dostupná hlavně o Vánocích, mohla tato pivní loterie vyřešit mnoho vánočních dárků.

Jakými vlastnostmi se pivo dostalo do loterie?

Pivo, o které se hrála loterie, je výjimečné hlavně svou dlouhou dobou zrání. V sudech po bourbonu zraje až dva roky, díky čemuž dostane výrazný bourbonový nádech. Jedná se o tmavé pivo s bohatou pěnou, které má většinou i vyšší podíl alkoholu.

Na zapití výherních výsledků Sportky je tedy ideální. Co ještě k netradiční loterii dodat? Možná už jen fakt, že výtěžek z loterie šel na charitativní účely, což je hezké hlavně o těch Vánocích.

Všem sázkařům, kteří si loterijní pivo mohli vychutnat, gratulujeme! Vám ostatním můžeme doporučit vsadit si Sportku a z případné výhry si pořídit ne láhev, nýbrž celý sud tohoto piva jen a jen pro sebe.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru