«

»

Netradiční loterie 3. díl – loterie o „automobil v sarkofágu”

Foto: pexels

Že loterie může mít mnoho podob, o tom žádný sázkař nepochybuje. Ostatně každý sám si může porovnat pravidla Sportky s pravidly Eurojackpotu či hry Šťastných 10. A protože se loterie nezužují jen na Českou republiku, porovnávat lze i české loterie s těmi zahraničními. A to je teprve legrace panečku. Některé mezi sebou porovnat ani nelze. Zvláště, když běžné loterie začneme porovnávat s těmi netradičními. Jedna mexická vám zaručeně vyrazí dech.

Netradiční soukromá loterie

Co čekáte po tom, když vám vyjdou výherní výsledky Sportky? Nejspíš připsání výhry na váš bankovní účet nebo alespoň převzetí věcné výhry. Jó, v tom případě ale nemůžete hrát speciální typ mexické loterie, která se odehrála ve městě Ojinaga.

Místní skupinka nadšenců vymyslela netradiční loterii. V roce 2018 mezi sebou její členové uspořádali sbírku na automobil, o který se později losovalo. Na tom by ještě nebylo nic zvláštního. Jenže tento vůz má zvláštní poslání. Spíše než pro výherce bude mít užitek pro příští generace. Po slosování si výherce automobil ani neužil. Naplnil jej vzkazy a fotografiemi z roku 2018 a zaparkoval jej do předem připraveného betonového sarkofágu. Z této nedobytné garáže vyjede nejspíš až výhercův potomek za dlouhých 50 let!

Jaký smysl má netradiční mexická loterie?

Spíše než o opravdový adrenalin z loterie tady jde o předání odkazu příští generaci. Nikdo totiž neví, jakými auty se bude jezdit za padesát let. Kromě samotného vozu – modelu a technologie budou mít potomci místní skupinky k dispozici i vzkazy, dopisy a fotky z roku 2018. Takové retro ohlédnutí.

Zdá se, že nápad nadchnul jen onu konkrétní skupinku lidí, co loterii vymyslelo. Ostatní v okolí, především nehráči už tolik nadšení nebyli. Problém jim dělal především fakt, že pojízdný automobil, který by teď plně využili, je zbytečně zaparkovaný v betonovém sarkofágu . To je však věc názoru, že jo!

Ať už hrajete Sportku nebo jste zásadně proti loteriím, určitě i vy jste zvědaví na rok 2068, kdy se automobil bude vytahovat. Nebojte, nemusíte to hlídat, pohlídáme to za vás a určitě vám dáme vědět!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru