«

»

Netradiční loterie 4. díl – loterie o luxusní vily

Foto: pexels

Vyhrát luxusní vilu v loterii to není až tak výjimečné. Pokoušet se o to můžete v loterii Eurojackpot, v níž vám výherní výsledky Eurojackpotu občasně zajistí kromě peněz i třeba apartmán v Chorvatsku, Rakousku či v tropickém ráji. Co rozhodně je výjimečné, je prodat svou miliónovou vilu pomocí loterie. Rychleji a jednodušeji než za pomocí realitní kanceláře.

Loterie o luxusní vily se rozběhla v Rakousku

O netradiční loterii o luxusní vily se česká média začala zmiňovat někdy v roce 2009. První taková loterie se odehrála v Rakousku a měla jednoduchá pravidla. Za jeden los v hodnotě cca tří tisíc korun mohla být vila za zhruba 26 miliónů vaše. Na tento způsob prodeje přistoupila majitelka vily poté, co dlouho nemohla sehnat kupce. Do oběhu vypustila celkem 9 999 losů, každý v hodnotě 99 eur. A podařilo se. Netrvalo dlouho a všechny losy byly pryč. Kdyby se jí losy prodat nepodařilo, vyhradila si právo loterii ukončit. Všem hráčům by v takovém případě musela vrátit poměrnou část ceny losu. Nechala by si jen administrativní poplatek z každého losu.

Jenže o tomto nemusela být ani řeč, protože všechny losy opravdu zmizely závratnou rychlostí a jeden šťastlivec přišel k úžasnému bohatství. Otázkou je, zda-li bude ve vile bydlet, nebo se ji bude snažit prodat… že by podobným způsobem jako původní majitelka vily?

Loterie je v souladu se zákonem a inspirovala i další prodejce

Nejeden sázkař se při představě loterie o luxusní vilu pozastavil nad jejím právním hlediskem. Můžeme vás ale uklidnit, že v tomto ohledu byla loterie v souladu se zákonem. Vše bylo právně ošetřeno a losovalo se za dohledu notáře.

Není divu, že tento způsob prodeje domu inspiroval i další prodejce, jejichž prodej domu se ne a ne pohnout. Podobné loterie se odehrály ještě mnohokrát nejen v Rakousku, nýbrž i v sousedním Německu.

Možná, že jsme vám tímto dodali potřebnou dávku inspirace. Třeba pro chvíli, kdy vám Eurojackpot výsledky přinesou výhru a s ní i apartmán v rámci doplňkové hry Český pátek. Až se ho dostatečně nasytíte, třeba také začnete přemýšlet, jak ho prodat….

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru