«

»

Netradiční loterie 5. díl – loterie o pracovní místa

Foto: pexels

Trefit Eurojackpot znamená být nadosmrti za vodou. Vyhrát Superjackpot Sportky je skoro to samé… ať už sázíte jakoukoliv loterii, třeba i Šťastných 10, v níž hrajete o 100 miliónů korun, nejspíš předpokládáte, že s prací seknete. To vás možná překvapí skutečnost, že proběhla loterie, v níž, pokud vyhrajete, práci dostanete. A podotýkáme, že práci se vším všudy – ranní vstávání, včasné nástupy na směny, několikahodinovou dřinu… kdo by o to mohl stát? Budete se divit, ale v době vysoké nezaměstnanosti většina.

Co vás může potěšit více než výhra ve Sportce?

V některých případech pracovní smlouva na dobu určitou s možností jejího prodloužení. Je to sice horší varianta, než kterou by vám přinesly výherní výsledky Sportky v případě, že byste trefili její Superjackpot… na druhou stranu je to lepší než prohraný tiket a žádná finanční jistota.

Ten, kdo se na delší dobu ocitl na úřadu práce, protože dlouhodobě práci nemohl najít, jistě ví, o čem je řeč. Ale přejděme rovnou k netradiční loterii. Odehrála se v Itálii někdy kolem roku 2010 a jejím iniciátorem byl zdejší obchodní řetězec s dlouholetou tradicí. Ten ke svému výročí vyhlásil tuto netradiční loterii o pracovní místa. Účastnit se jí mohl každý, komu bylo 18 let a kdo v obchodě nakoupil minimálně za 30 eur. Za tento nákup dostal los. Kromě asi desíti pracovních míst s pracovní smlouvou na dobu jednoho roku a možností jejího prodloužení se hrálo i o poukazy k nákupu.

Hrálo se o práci v supermarketu na různých pracovních pozicích.

Italové si loterii pochvalovali

Loterie o pracovní místa sklízela především kladné ohlasy. Italům se líbila možnost získat práci zrovna v době, kdy jí byl na trhu nedostatek. Samozřejmě našli se i takoví, kteří byli proti. Zkrátka poctivou práci nepovažovali za něco, co by se dalo srovnat se šťastnou výhrou v loterii.

Za nás palec nahoru. Ostatně nejednalo se o žádnou otročinu. Kdo pracovat nechtěl, mohl nabídku i po výhře odmítnout… případně los předat někomu, kdo o práci v obchodě stál. Proto zde záporné ohlasy podle nás nejsou na místě.

5/5 - (1 vote)

2 komentáře

  1. obyčejný člověk

    Pokud by podnik Sazka, a. s., dokázal zorganizovat a pravidelně provozovat loterie o pracovní místa, v různých oborech, a to nejen o místa v supermarketech, obchodech, ale třeba i v úřadech, v různých podnicích, organizacích a institucích, atd., bylo by to podle mého názoru tak záslužné, dokonce si myslím, že vzhledem k vysoké nezaměstnanosti všech věkových kategorii v České republice, ještě mnohem víc, než je podpora sportu společností sazka. Společnost Sazka by si mimořádně zvýšila svoji popularitu a vážnost u všech občanů ČR. V současné době je její popularita sice už vysoká, ale zatím především jenom u úspěšných sázejících, kteří vyhráli a u sportovců, kteří berou finanční podporu pro provozování sportu a u školáků, kteří dostali impulz pro sportování, když se setkají s úspěšným sportovcem, nebo olympijskými vítězi a jejich škola dostane nějakou podporu. Ale loterie o pracovní místa, to by byla celonárodní záležitost, věc úplně všech občanů, i těch, kteří nesází a nesportují. Doporučuji proto vedení společnosti sazka tuto možnost zvážit a loterie o pracovní místa začít provozovat. Přineslo by to podniku Sazka daleko větší popularitu, než na př. provozování tzv, “kaváren štěstí”. Sehnat dnes zaměstnání, to v současné době vyžaduje zrovna takové štěstí, zrovna takovou příznivou náhodu, jako je vyhrát peníze.

  2. přemýšlivý a potřebný občan

    Jsem dlouhodobě nezaměstnaný. Marně se pokouším sehnat nějakou, v podstatě jakoukoliv práci, s přijatelným finančním ohodnocení. Pokud by fungovala loterie o zaměstnání, hned zítra si jdu koupit deset těch losů, každý za sto korun. Dnešní doba vyžaduje i takové dosud neobvyklé věci, jako je loterie o práci. Taková loterie by byla moc dobrá věc, připojte se, ať to podnik Sazka, a. s., začne provozovat. A byla by tu opravdová, skutečná naděje, že třeba bude o něco líp – ano, mohlo by být líp, kdybychom využili všech možností.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru