«

»

Netradiční loterie 6. díl – loterie o soukromý tropický ostrov

Foto: pixabay

Výherní výsledky Sportky, Šťastných 10 či jakékoliv jiné loterie dávají vítězi obvykle na výběr, co s penězi udělá a kam zamíří jeho první kroky. V případě netradiční loterie o soukromý tropický ostrov je tomu ale jinak. Když totiž záměrně hrajete o soukromý ostrov s fungujícím hotelovým resortem a veškerým vybavením pro turisty, tak trochu se od vás očekává, že se na ostrov zajedete při nejmenším podívat. V roce 2016 byla australskou rodinou pořádána netradiční loterie o soukromý tropický ostrov Kosrae v Mikronésii. Vyhrát jste ho mohli už za 1200 Kč. Umíte si představit, že od tropického ráje vás dělí jen jeden los v této ceně a z pekla štěstí?

Nejen ráj v tropech, nýbrž i ostrov, který umí dále vydělávat

Samozřejmě se najdou takoví, kteří o věcné ceny loterie nestojí. V tomhle případě je to však něco úplně jiného než jenom věcná cena podobná té v Eurojackpotu či Sportce. Kdo by čekal pustý ostrov vhodný jen pro zoufalého trosečníka, je na omylu. Opravdu se totiž jedná o plně funkční kus pozemku s turistickým resortem s hotelem, bazény a restaurací. Cíl po výhře je tedy jasný. Stát se provozním tohoto ostrova nebo si dobrého provozního najít a nechat ostrov dále vydělávat. Geniální životní restart pro ty, kteří nevědí, co se životem nebo pro ty, kteří potřebují změnu. Co říkáte?

Manželé, kteří se pro prodej ostrova rozhodli, zde žili přes 20 let, poté se ale rozhodli přestěhovat zpátky ke svým příbuzným do Austrálie. A protože by kupce pro tak velký komplex jen těžko hledali, rozhodli se ostrov prodat pomocí loterie. Dali tedy do oběhu určitý počet losů tak, aby jejich celková částka odpovídala ceně ostrova. Jeden lístek stál 49 amerických dolarů. Prodalo se téměř 76 000 tiketů asi do 150 zemí světa. Majitelům se za ostrov podařilo utržit zhruba 75 miliónů korun. Ostrov vyhrál muž z Austrálie, který si touto loterií krátil obědovou pauzu.

Výherní výsledky Eurojackpotu vám sice soukromý ostrov za 75 miliónů nepřinesou. Za výhru si však můžete koupit svůj vlastní. Nebo můžete hrát o apartmán v tropickém ráji v rámci doplňkové hry Eurojackpotu – Český pátek.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru