«

»

Nevíte co pod stromeček? Pořiďte láhev luxusního koňaku!

Foto: pixabay

Vánoce jsou tady, a pokud nevíte, čím byste potěšili vašeho blízkého dospělého, kupte mu láhev luxusního koňaku. Nevadí, že nepije, stačí, když bude umět ocenit umění, které do láhve s koňakem promítl architekt Tančícího domu v Praze Frank Gehry. Nápad by byl, teď už jen stačí vyhrát na tento dárek v Eurojackpotu!

Láhev s alkoholem jako umělecké dílo

Pouhých 30 kusů speciálních láhví bylo vyrobeno pro luxusní francouzský koňak a navrhl je světoznámý architekt Frank Gegry, jehož dílem je kromě jiného také Tančící dům v Praze. Při návrhu křišťálové láhve se inspiroval vzhledem koňaku podávaného na ledu. Na výrobě láhví spolupracovali architekt a francouzské sklárny Baccarat. Láhve jsou ručně vyrobené a pro každou z nich musela být předem vyhotovena originální předloha. Láhve dostaly název Hennessy X.O Mathusalem a jsou dost velké na to, aby se do každé z nich vlezlo až šest litrů opravdu výběrového francouzského koňaku. Že jsme vám pořád neřekli cenu? No neříkáme, že výherní výsledky Eurojackpotu by se na tento nákup nehodily. Jedna láhev s alkoholem stojí v přepočtu 3,7 milionů korun, to není zrovna málo. Dárek však můžete koupit sobě jako investici. Co by vás mohlo ke koupi přesvědčit? Možná skutečnost, že když sám architekt hotovou láhev spatřil, prý se rozplakal…

Investice do alkoholu

Pokud jsme vaše dilema nad vánočními dárky tímto nevyřešili, můžeme vám alespoň poradit s investicemi. Koupí této výjimečné láhve můžete rozšířit své investiční portfolio. Investice do alkoholu je netradiční formou zhodnocení vašich finančních prostředků, kterých po výhře v Eurojackpotu můžete mít plný bankovní účet. Nejčastěji se pak investuje do limitované edice whisky, do prvních láhví nově otevřených palíren, poměrně známá je už také investice do sudu.

A kdyby vám investice do alkoholu přes všechny vaše snahy nevyšla podobně jako výhra v Eurojackpotu, nepřijdete zkrátka. Prohru na investičním trhu můžete zapít právě obsahem oné láhve.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru